Jak urządzić pokój dla chłopca?

Aranżując pokój dla naszego synka, pamiętajmy, by uwzględnić jego preferencje odnośnie kolorystyki oraz stylu, w jakim zostanie urządzone wnętrze. Będziemy wówczas pewni, że przypadnie chłopcowi do gustu, a przebywanie w nim będzie dla niego czystą przyjemnością.

Pokój dla chłopca – inspiracje

Aranżując pokój dla chłopca, zadbajmy o to, by była to przestrzeń przeznaczona do rozmaitych aktywności, która będzie dostarczała dziecku wielu bodźców. Jeżeli widzimy, że nasz maluch ma zapędy plastyczne, pokryjmy jedną ze ścian farbą kredową, po której synek będzie mógł  malować lub wstawmy do pokoju niewielką sztalugę. Gdy nasze dziecko jest fanem sportu, umieśćmy w jego pokoju mini ściankę wspinaczkową, huśtawkę lub drabinki.

W aranżacjach pokoju dla chłopca zwykle dominuje błękit. Decydując się na ściany czy dodatki w tym kolorze, pamiętajmy, że jest to barwa chłodna, więc może wprowadzić niepotrzebną sterylność i surowość. Jeśli chcemy, by dziecko czuło się w swoim pokoju przytulnie i komfortowo, postawmy na ciepłe kolory, np. żółć, pomarańcz czy pastelowe odcienie zieleni. W pokoju chłopca znaleźć mogą się również akcenty szare oraz brązowe. Świetną alternatywą dla jednokolorowej, pokrytej farbą ściany będą naklejone na niej naklejki. W pokoju dla chłopca – piłkarza znaleźć może się naklejka z motywem piłki lub wizerunkiem ulubionego piłkarza. Jeśli nasza pociecha kocha zwierzęta, zadbajmy o to, by na ścianie powstało mini zoo w formie naklejek.

Jakie meble do pokoju dla chłopca?

Praktycznymi meblami do pokoju chłopca będą takie o prostej formie, wykonane z wysokiej jakości drewna, pozbawione ostrych kantów, o które maluch mógłby się uderzyć podczas zabawy. Doskonale sprawdzi się wersja modułowa. Takie meble można dowolnie łączyć ze sobą, dopasowując do aktualnych potrzeb pociechy.

Warto zaopatrzyć się także w modele, które będą rosły razem z naszym dzieckiem. Przykładem mogą być łóżka dla chłopca z opuszczanym bokiem lub dwoma zdejmowanymi bokami, które z łóżeczka dla niemowlaka z łatwością zmienią się w tapczan dla kilkulatka.

Kolejna ciekawa propozycja to modele z możliwością wydłużenia stelaża. Takie meble dla chłopca do pokoju mogą mierzyć nawet 2 metry, dzięki czemu sprawdzą się u nastolatków. Wystarczy, że dokupimy do nich materac o odpowiedniej długości lub specjalny przedłużacz, który po scaleniu z pozostałymi elementami w kilka chwil zwiększy dostępną przestrzeń wypoczynkową. W pokoju synka świetnie sprawdzą się wielofunkcyjne meble, na przykład antresola z łóżkiem, pod którą umieścimy biurko, półkę na książki czy szafę na ubrania.

Aranżując taką przestrzeń, zadbajmy o praktyczny system przechowywania zabawek. Do tego celu wykorzystajmy meble z szufladami, kosze czy pojemniki, które pozwolą nam uniknąć bałaganu w pokoju chłopca.

W pokoju dla chłopca nie może zabraknąć regału na książki. Wybierając go, pamiętajmy o wysokości mebla dostosowanej do wzrostu naszego dziecka.

Pokój chłopca to nie tylko przestrzeń do zabawy i wypoczynku, ale także miejsce do nauki. W takim kąciku umieścić należy biurko oraz odpowiednio wyprofilowane krzesło, które pozwolą dziecku na komfortowe odrabianie lekcji, czytanie książek czy rysowanie.

Pamiętając o powyższych zasadach, z łatwością urządzimy stylowy i praktyczny pokój dla każdego chłopca.

Zobacz również