Kategorie

Konto

Koszyk

Stół do jadalni – pomagamy wybrać!

Opublikowano: sie 30,2022 09:38

Stół do jadalni – pomagamy wybrać!

Jadalnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Jest miejscem spotkań, ważnych rodzinnych uroczystości czy weekendowych kolacji ze znajomymi. Warunkiem przyjemnego spędzania czasu w jadalni są nie tylko smakowite dania i doborowe towarzystwo, lecz również meble, które ten salon tworzą. Dlatego niebagatelne znaczenie mają duży stół oraz wygodne krzesła, umożliwiające organizację spotkań i spożywanie posiłków wspólnie z rodziną.

Spis treści

Nowoczesny stół do jadalni

Wbrew pozorom wybór stołu do jadalni nie jest prosty. Wizja idealnego miejsca do spożywania posiłków dla każdego jest inna. W wielu domach kuchnia i salon są ze sobą bezpośrednio połączone, dzięki czemu powstaje przestrzeń na odpowiednio zaaranżowaną jadalnię. Nowoczesny stół do jadalni powinien być duży. Jeśli zależy nam na pomieszczeniu dla wielu osób, lepiej sprawdzi się stół owalny niż prostokątny. Obecnie dużą popularnością cieszy się stół do jadalni z metalowymi nogami. Osoby urządzające jadalnię zgodnie z obowiązującymi trendami często wybierają też stół szklany lub stół industrialny.

Nowoczesny drewniany stół do jadalni musi być jak najbardziej naturalny, czyli drewno powinno zachować naturalną fakturę i surowość. Taki mebel najlepiej sprawdza się w prostych wnętrzach, wpisujących się w styl skandynawski. Jeśli nasz dom jest urządzony elegancko i z klasą, warto postawić na stół do jadalni glamour. Nada on wnętrzu charakteru i stanie się jego centralnym punktem.

Rozkładane stoły do jadalni

Jeśli twoja kuchnia nie ma imponujących rozmiarów, zainwestuj w stół do jadalni rozkładany. Na co dzień zapewni przestrzeń i komfort swobodnego poruszania się, a gdy przyjdą goście, nowoczesny stół do jadalni rozkładany stanie się głównym miejscem rozmów i nawet nikt nie zauważy, że w pomieszczeniu jest nieco ciaśniej.

Wybierając drewniany stół rozkładany, najlepiej postawić na praktyczny surowiec. Idealny będzie dębowy stół rozkładany. Jeśli chodzi o kształt, nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń, możesz wybrać taki, który najbardziej ci się podoba. Naszym zdaniem w niewielkich pomieszczeniach dobrze sprawdzi się stół rozkładany okrągły, natomiast mając do dyspozycji większą przestrzeń, można kupić stół na planie prostokąta i nie martwić się jego gabarytami, gdyż nie będzie on w żaden sposób wpływał na komfort poruszania się po pokoju.

Jaki stół do jadalni?

Stół jadalniany powinien mieścić cztery czy sześć osób? Lepszy będzie stół okrągły czy prostokątny? Czy stół do jadalni w stylu skandynawskim może być biały, czy w codziennym użytkowaniu lepszy okaże się stół brązowy? Pytania tego typu kłębią się w głowie każdego, kto jest na etapie urządzania domu. Bez względu na fakt, czy wybierzemy do jadalni stół drewniany czy stół biały, powinien on spełniać nasze oczekiwania, a niekoniecznie wpisywać się w aktualne trendy. Z założenia stoły do jadalni służą nam przez długie lata, dlatego warto zainwestować w taki, który nie tylko będzie cechował się wysoką trwałością, ale też szybko nam się nie znudzi.

Jeśli chodzi o trwałość, na szczególną uwagę zasługuje stół dębowy, który w wielu domach wciąż wygląda jak nowy, a mówiąc o praktyczności, okrągłe stoły do jadalni sprawdzają się zawsze, bez względu na rozmiar pomieszczeń.

Stół do jadalni – nasze propozycje

Szukasz stołu w stylu skandynawskim? Z pewnością do gustu przypadnie ci nowoczesny okrągły stół do jadalni Eiffel, który ze względu na niewielkie rozmiary świetnie będzie prezentował się w małych wnętrzach, doskonale sprawdzając się podczas rodzinnych posiłków i spotkań z przyjaciółmi. Osobom poszukującym czegoś większego polecamy stół do jadalni Finezja –elegancki i stylowy, a w dużych przestrzeniach odpowiedni będzie stół do jadalni Xenon, który nada wnętrzu charakteru i niepowtarzalnego klimatu.

Meble do jadalni muszą być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne.

Może zainteresują Cię również:

Jakie krzesła do jadalni?

Lampa nad stołem w jadalni – idealne rozwiązanie!

Stolik kawowy – niezbędny w każdym domu!

Stoły do jadalni i salonu

Stoły kuchenne

Meble kuchenne