Meble systemowe młodzieżowe – hit czy kit?

Jeżeli jesteśmy na etapie urządzania pokoju nastoletniego dziecka, to godną rozważenia propozycją są cieszące w ostatnich kilku latach niesłabnącą popularnością meble systemowe, nazywane również modułowymi. Co warto wiedzieć na ich temat?

Meble modułowe – co to jest?

Meble modułowe to takie, które możemy w pełni dowolnie przestawiać, zestawiać, dodawać do nich kolejne części lub rezygnować z poszczególnych elementów wchodzących w skład zestawu. Tego typu produkty w 100 % dopasowują się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Możliwość dowolnej modyfikacji ich wyglądu czyni z nich idealne rozwiązanie do nastolatka, którego gust, jak wiadomo, zmienia się bardzo szybko. Takie meble świetnie prezentować będą się również w salonie.

Meble systemowe pozwalają na zagospodarowanie przestrzeni w sposób zarówno estetyczny, jak i funkcjonalny. Bez względu na wielkość danego pomieszczenia, z ich pomocą będziemy w stanie stworzyć użyteczną, a jednocześnie kuszącą oko aranżację. Stosowny dobór poszczególnych elementów i przemyślane ich rozmieszczenie pozwolą nam na urządzenie zarówno dużego, jak i nieco mniejszego pokoju młodzieżowego. Dobrze sprawdzą się one także w pomieszczeniach o nietypowym układzie, na przykład z problematycznymi skosami lub wnękami, gdzie tradycyjne meble nie znalazłyby zastosowania.

Jeżeli znudzi nam się aktualny układ zestawu mebli, możemy go dowolnie zmodyfikować, nadając pomieszczeniu zupełnie nowego charakteru. To zasługa ich wykonania – są one bowiem stworzone taki sposób, który pozwala na postawienie ich w dowolnym miejscu, bez obaw o to, że stworzona przez nas aranżacja będzie się prezentowała niespójnie.

Wiele dostępnych na rynku mebli modułowych ma podwójną funkcjonalność. Przykładowo, w ciągu dnia dany produkt tworzy szafę z wysuwanym blatem pozwalającym pracować na laptopie, a nocą – po wysunięciu ruchomych elementów, w kilka chwil możemy stworzyć z niego „amerykankę” do spania. Sporą część modułów możemy postawić na ziemi i dostawiać do nich kolejne elementy. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdzi się na przykład wówczas, gdy ze względu na ściany wykonane z płyt kartonowo – gipsowych nie mamy możliwości wstawienia do pokoju ciężkiej, wiszącej szafy.

Nowoczesne meble systemowe

We współczesnych aranżacjach domów coraz częściej mamy do czynienia z nowoczesnymi młodzieżowymi meblami systemowymi. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są komplety w neutralnych, ponadczasowych barwach takich, jak biel czy czerń, które stanowić będą doskonałe tło dla bardziej wyrazistych dodatków. Producenci mebli modułowych często pozwalają na ingerencję w wygląd poszczególnych elementów takich, jak fronty czy blaty. Mamy tu także możliwość dokonania zmian ilości szuflad czy półek lub łączenia modułów otwartych z zamkniętymi czy płytkich z głębokimi, dostosowując całość do indywidualnych potrzeb naszego dorastającego dziecka.

Ile kosztują i gdzie kupić meble systemowe?

Bogaty wybór mebli systemowych znajdziemy w sklepach internetowych. Bardzo często oferują one atrakcyjne zniżki, dzięki czemu wybrany komplet możemy nabyć nawet kilkaset złotych taniej. Sporą zaletą mebli modułowych jest również ich atrakcyjna cena, znacznie niższa od produktów tworzonych na wymiar. Cena takich kompletów zaczyna się bowiem już od około 500 złotych.

Niezwykle ciekawą propozycją jest na przykład zestaw Milano, który wykonany został z wysokiej jakości płyty laminowanej. W skład kompletu wchodzi biurko, nadstawka, regał z półkami, regał w szafkami oraz szafa. Taki zestaw sprawdzi się zarówno w pokoju młodzieżowym, jak i w salonie.

Meble systemowe to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie w pokoju każdego nastolatka. Są one funkcjonalne, estetyczne i niedrogie.

 

Zobacz również