Wózki spacerowe

Cena


Marka

więcej

Cechy oferty


Czas realizacji zamówienia

więcej

Wózki spacerowe

Wózek spacerowy to obok tzw. gondoli jeden z dwóch podstawowych typów „pojazdów” do transportu małych dzieci. Na ogół jest on wykorzystywany już w przypadku 5- czy 7-miesięcznych dzieci. Co warto wiedzieć na temat wózków i jaki model wybrać? 


Wózki dziecięce spacerowe

Wózek dla dzieci spacerowy przeznaczony jest dla maluchów, które potrafią już siedzieć. Rozwiązania tego typu wyróżniają się nieco mniej masywną konstrukcją oraz zastosowaniem stałego lub rozkładanego siedziska w miejsce gondoli. Chcąc kupić najlepszy wózek dziecięcy spacerowy, warto zwrócić uwagę na rodzaj i wielkość kółek, sposób rozkładania stelażu, możliwość przekładania siedziska czy sposób zapinania szelek. 


Te elementy mogą mieć bardzo duże znaczenie i wpływać na walory użytkowe konkretnego modelu, podobnie zresztą jak waga. Wózki spacerowe dziecięce ważą od ok. 7 do nawet 12 kg, co w przypadku mieszkania na wyższych piętrach bez windy będzie miało znaczenie.


Wózki spacerowe parasolki

Jednym z rodzajów wózków spacerowych są tzw. parasolki. Wyróżniają się jeszcze mniejszą masą i lekką konstrukcją, dzięki czemu są bardzo wygodne i przyjemne w użytkowaniu. Z drugiej jednak strony, posiadają mniej użytecznych funkcji oraz – z racji niewielkich kół – gorzej nadają się do jazdy w trudnym terenie. 


Ostatecznie jednak wózek spacerowy parasolka jest z całą pewnością doskonałym rozwiązaniem na wyjazdy czy spacery ze starszymi dziećmi. 


Wózek spacerowy lekki

Mówiąc o wózkach spacerowych, nie sposób uciec od kwestii wagi. Lekkie wózki spacerowe są zdecydowanie mniej kłopotliwe dla rodziców, zwłaszcza w przypadku dłuższych wycieczek po mieście. Każdy dodatkowy kilogram potrafi dać mocno w kość opiekunowi, jeśli co chwilę trzeba wózek podnosić i opuszczać. 


Pamiętajmy, że nasze dziecko będzie coraz cięższe, przez co z każdym miesiącem wysiłek związany z przenoszeniem wózka będzie rosnąć. Dlatego też warto inwestować w lżejsze wózki spacerowe, nawet jeśli mogą okazać się nieco droższe – z racji konieczności zastosowania bardziej wytrzymałych materiałów. Uchronimy dzięki temu nasz kręgosłup przed nadmiernym wysiłkiem. 


Wózki spacerowe lekkie i tanie to jeden z ideałów dla każdego rodzica. Gdzie można kupić produkty tego rodzaju, a także inne wózki spacerowe dla dzieci? Z pewnością warto spróbować u nas, na Arena.pl!


Powered by
Beyond
New Connect
PayU
SGB
Mastercard