Stylizacja

Cena


Cechy oferty


Czas realizacji zamówienia

więcej

Stylizacja zarostu

Powrót do mody na męski zarost sprawił, że na rynku pojawiły się całe linie kosmetyków przeznaczonych właśnie do pielęgnacji i stylizacji brody oraz wąsów. Stylizacja zarostu stała się dla wielu mężczyzn codziennym rytuałem, który pozwala im na utrzymanie modnego wyglądu. Pozwalające na stylizację brody kosmetyki to różnego rodzaju balsamy, olejki, woski czy pomady do brody i wąsów. Każdy z tych specyfików spełnia, w pielęgnacji i stylizacji zarostu, swoją funkcję. 

 


Stylizacja brody

Podstawowym kosmetykiem do stylizacji brody w arsenale początkującego brodacza powinien być olejek do brody. Tego rodzaju kosmetyk do zarostu przede wszystkim zmiękcza szczecinę brody i odżywia skórę brody – sprawia to, że dużo łatwiej ułożyć brodę. Do stylizacji zarostu i nadania mu pożądanego kształtu niezbędne będą takie kosmetyki jak: balsam do brody czy wosk do wąsów. 


Stylizacja wąsów

Dobór kosmetyków do stylizacji wąsów zależy od tego, czy chcemy uzyskać efekt podkręcenia, czy nie. Idealny do podkręcania wąsa będzie tak zwany twardy wosk, natomiast jeśli nie kręcisz wąsa, ale chcesz, żeby zachował on nadany mu kształt, sięgnij po wosk miękki. Przy stylizacji zarówno wąsów, jak i brody przyda się również specjalny grzebień, który w połączeniu z kosmetykami pozwoli na nadanie im odpowiedniego kształtu. 


Wosk do wąsów czy brody?

Wosk to kosmetyk do pielęgnacji zarostu, który stosuje się przede wszystkim na wąsy, a w drugiej kolejności na brodę. Wąsy w sposób naturalny rosną do dołu, w kierunku ust i w pewnym momencie stają się niewygodne, na przykład w trakcie jedzenia. Wosk do wąsów pozwala na ich modelowanie i nadanie im pożądanego kształtu. Jeśli chodzi o wosk do brody, to jest to kosmetyk, którego stosowanie wymaga pewnych umiejętności i doświadczenia.


Pomada do brody

Zastanawiasz się, co to takiego pomada czy balsam do brody? Jest to po prostu kosmetyk pozwalający na odpowiednie nawilżenie i modelowanie brody.  W wielu przypadkach pojęcia balsamu, pomady czy kremu do brody używane są zamiennie. A nawet jeśli są jakieś różnice pomiędzy tymi kosmetykami, to spełniają one dokładnie taką samą funkcję. Jeśli chodzi o to, jak używać pomady do brody, to zależy od wybranego rodzaju kosmetyku. Niektóre pomady skupiają się przede wszystkim na nawilżaniu, z kolei funkcją innych jest głównie modelowanie brody. Pomady do brody z dużą zawartością wosku pszczelego są zwykle nieco bardziej wymagające i trudniejsze w użytkowaniu, mogą jednak dać ciekawy efekt.

Powered by
Beyond
New Connect
PayU
SGB
Mastercard