Nocniki i nakładki

Cena


Marka

więcej

Cechy oferty


Czas realizacji zamówienia

więcej

Nocniki

Nauka czystości to jedno z pierwszych wyzwań, które stawiamy przed dzieckiem. Aby nauka była przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem, warto nastawić się pozytywnie i… zaopatrzyć w odpowiednie wyposażenie. Na szczęście wybór jest ogromny.

Dzieci uwielbiają poznawać otoczenie i reguły, które rządzą światem, dlatego warto pokazywać im nowości w interesujący sposób. Być może dla rodzica nauka korzystania z toalety nie jest wielkim odkryciem, ale jeśli spojrzymy na nią z perspektywy malucha i uczynimy z niej świetną zabawę, zadanie okaże się dla dziecka dużo prostsze i znacznie bardziej atrakcyjne. A przecież wszyscy wolimy mieć z czegoś frajdę niż traktować czynności jak przykry obowiązek, prawda? 

 

Nocniki dla dziecka

Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o tym, czego oczekujemy od nowego nabytku. Ceny nocników dla dzieci wahają się od niecałych 9 złotych do ponad 150! W ofercie sklepów znajdziemy bardzo różne kształty i kolory. Interesujące formy, postacie z lubianych bajek i kreskówek, pozytywki i maty antypoślizgowe – wszystkie wariacje powstały z myślą o najmłodszych i jak największym ułatwieniu nauki korzystania z toalety.

Warto poświęcić chwilę i przeanalizować zakup, bo odpowiednio dobrany nocnik może być bardzo pomocny. Dlaczego?

Po pierwsze – budujmy pozytywne skojarzenia. Niech dziecko wie, że korzystanie z nocnika jest komfortowe i wygodne. W tym celu przyjrzyjmy się budowie nocnika, zadbajmy o takie detale jak elementy antypoślizgowe i stabilność.

Po drugie – uczyńmy z korzystania z toalety atrakcję! Dzieci uwielbiają uczyć się poprzez zabawę. Jeśli w nauce będą towarzyszyć im uśmiechnięte zwierzątka lub postacie z bajek, z pewnością przyjdzie ona dużo łatwiej i dziecko samo chętnie przejmie inicjatywę i nie potraktuje korzystania z nocnika jako przykrego obowiązku.

Nocnik dla chłopca, nocnik dla dziewczynki

Zazwyczaj podczas wyboru produktów dla dzieci – jak wózek, ubranka, zabawki czy łóżeczko – nie trzeba sugerować się płcią. Jednak akurat w przypadku nocnika, ze względu na różnice anatomiczne, warto zwrócić uwagę na ten podział. Nocnik dla chłopców powinien być zabezpieczony z przodu – w przypadku dziewczynek ten element nie jest aż tak ważny, ale nie przeszkadza im w użytkowaniu.

Niewątpliwą zaletą nocnika jest to, że można przestać korzystać z pieluch, które nie tylko wymagają częstych zmian, ale też generują wydatki. Przy okazji zrobimy kolejny krok w kierunku samodzielności naszego dziecka – a przecież wiemy, że to bardzo ważne dla jego prawidłowego rozwoju.

Powered by
Beyond
New Connect
PayU
SGB
Mastercard