Namioty

Namiot

Dla wielu osób najlepszym sposobem na spędzanie wakacji jest biwakowanie pod namiotem. Takie rozwiązanie pozwala bowiem nie tylko na ograniczenie kosztów noclegu, ale też daje poczucie większej wolności oraz spędzania czasu bliżej przyrody.  Namiot 4-osobowy

Co jasne, obecnie na rynku dostępne jest wiele rodzajów namiotów, które różnią się konstrukcją, wytrzymałością i przede wszystkim – rozmiarami. Bez wątpienia jedną z najpopularniejszych opcji jest namiot 4-osobowy z przedsionkiem, który bez trudu pomieści całe rodziny 2+2. Co warte podkreślenia, prawie każdy namiot czteroosobowy posiada wspomniany przedsionek, który pozwala na zapewnienie minimum ochrony dla różnych przedmiotów nietrzymanych na stałe w środku. 

Namiot 2-osobowy

Niezwykle popularnym produktem jest też namiot 2-osobowy lekki. Dzięki niewielkim rozmiarom będzie on doskonałym towarzyszem pieszych wycieczek czy krótkich wyjazdów. Co warte podkreślenia, często wybieraną opcją są też namioty 2 osobowe z przedsionkiem. Doskonale sprawdzają się one na wyjazdach w większej grupie, zapewniając odpowiednią ochronę i jednocześnie całkiem sporo prywatności.

Namiot 3-osobowy

Bardzo ciekawym, choć nieco rzadszym rozwiązaniem może być dobry namiot 3-osobowy. Produkty tego typu często stosowane są jako zamienniki dla namiotów dwuosobowych. Z racji sporej ilości miejsca pozwalają one na przechowywanie np. dodatkowego wyposażenia czy też po prostu umożliwiają bardziej komfortowy nocleg. 

Namiot rodzinny

W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się też duże namioty rodzinne. Z założenia umożliwiają one nocleg grup złożonych z pięciu i więcej osób. Co ważne, dobre namioty rodzinne posiadają też szereg udogodnień, które bardzo się przydają w trakcie wyjazdów z dziećmi, jak chociażby dwie lub więcej oddzielnych sypialni łączonych wspólnym przedsionkiem.

Jaki namiot?

Dla wielu osób sporym problemem może okazać się sam wybór namiotu. Dlatego też tak często pojawiają się pytania typu „jaki namiot 2-osobowy kupić?”. Niestety odpowiedź w tej kwestii nie jest wcale prosta. Oczywiście podstawowym kryterium jest wielkość samego namiotu turystycznego, który musi przecież pomieścić wszystkich uczestników wyjazdu. Co jednak nie mniej ważne, spore znaczenie ma też wielkość i ciężar złożonego namiotu, jego jakość, zastosowane materiały, typy mocowań i dodatki takie jak np. przedsionek. Dlatego też np. na piesze wycieczki lepszym będzie wybór kilku lekkich namiotów dwuosobowych, niż jednego rodzinnego czteroosobowego z przedsionkiem. Z kolei w przypadku typowo familijnych wyjazdów lepsze będą namioty turystyczne 4-8 osobowe z wielkim przedsionkiem. Zapewnią one bowiem większy komfort, a ich waga nie będzie miała znaczenia.


Na szczęście obecnie wybór dobrego namiotu 3, 4 czy 8-osobowego nie jest problemem. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele produktów, które z pewnością spełnią wszystkie wymagania. Wiele z nich znaleźć można na naszej stronie Arena.pl!


Powered by
Beyond
New Connect
PayU
SGB
Mastercard