Materace

Cena


Rozmiar

więcej

Cechy oferty


Czas realizacji zamówienia

więcej

Materace dla dzieci

Aby wybrać odpowiedni materac dla dziecka wbrew pozorom należy dość dobrze poznać zalety i wady różnych rozwiązań. Należy bowiem pamiętać, że zły wybór może mieć bardzo niekorzystny wpływ na wygodę i zdrowie dziecka! Materace dziecięce – jakie wybierać?

Mimo że problem wyboru odpowiedniego materaca dla dziecka jest mniej modny, niż np. wózka, to z całą pewnością każdy rodzic powinien poświęcić temu zagadnieniu dużo czasu. W zależności od wieku i sytuacji, dziecko będzie bowiem spędzało w łóżeczku od około 10 do nawet ponad 20 godzin dziennie – czyli dużo więcej niż we wspomnianym wózeczku. Podstawową kwestią będzie rzecz jasna wiek samego dziecka. Jedne materace będą bowiem odpowiednie dla niemowlaków, inne dla małych dzieci, a jeszcze inne – dla pociech w wieku szkolnym. Drugim kluczowym problemem jest określenie odpowiedniej twardości samego materaca, która musi być stosunkowo wysoka, by małe dzieci nie zapadały się podczas leżenia czy poruszania. Dobre materace do łóżek dla dzieci powinny być także wykonane z odpowiednich materiałów – które będą pozwalały na utrzymanie odpowiedniej czystości i higieny oraz jednocześnie będą chroniły przed rozwojem bakterii czy grzybów. W przypadku materaców dla dzieci istnieje bowiem bardzo duże prawdopodobieństwo ich zalania i zawilgocenia. Ostatnim kluczowym kryterium wyboru materaca dla dzieci jest też oczywiście cena, która nie zawsze w 100% musi oddawać faktyczną jakość danego produktu – dlatego też zawsze warto samemu wiedzieć, czego się oczekuje od materaca dla własnego dziecka. 

Materac dla dziecka 160x80

Bardzo ważną kwestią związaną z zakupem materaca do łóżka dziecięcego jest też jego wielkość. Dla młodszych dzieci najpopularniejsze będą materace 160x80 cm, które z pewnością będą odpowiednie dla większości dzieci w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. 

Materac 80x180 dla dziecka

Dla nieco starszych dzieci idealnym rozwiązaniem będą z kolei materace dla dzieci 180x80 cm. Ten prawie „dorosły” rozmiar będzie prawdopodobnie konieczny już w przypadku 8-9 latków. Co warte podkreślenia, w niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem jest też zakup dwustronnego materaca o większym rozmiarze, którego twardość z jednej strony będzie odpowiednia dla starszych dzieci, a z drugiej – młodzieży. 

Materace z pianki wysokoelastycznej dla dzieci

Mówiąc o materacach warto też zwrócić uwagę na ciągły rozwój materiałów i technologii produkcji. Jednym z ciekawych i nowych rozwiązań są produkty z tzw. pianki wysokoelastycznej. Ich główną zaletą jest bardzo wysoka sprężystość i elastyczność, która pozwala na doskonałe dopasowanie materaca do ciała oraz ogranicza jego zużycie. Co nie mniej ważne, materace z pianki wysokoelastycznej są także hipoalergiczne, a do tego utrudniają rozwój bakterii i drobnoustrojów. Dlatego też zakup takiego rozwiązania jest z pewnością ciekawą opcją – choć warto pamiętać, by wybierać tylko materace wysokoelastyczne przeznaczone dla dzieci!


Zakup materaca do łóżka dziecięcego jest z całą pewnością ważną decyzją dla rozwoju dziecka. Warto ją podjąć z nami – na Arena.pl!


Powered by
Beyond
New Connect
PayU
SGB
Mastercard