Zabawki do kąpieli dla dziecka – 5 propozycji!

Kąpiel jest jedną z najlepszych części dnia – czy z rodzeństwem czy samodzielnie, w wannie można znakomicie się bawić. Niezależnie od tego, czy maluchy odświeżają się rano, czy też kończą dzień rytuałem kąpieli, zabawki kąpielowe mogą przekształcić całe doświadczenie we wspaniałą zabawę. Oto 5 propozycji zabawek, które umilą kąpiel.

Zabawki do kąpieli – doskonała zabawa!

Zabawki do kąpieli rozpraszają uwagę dzieci, więc te nie nudzą się zbyt szybko, a ty masz czas, by zadbać o ich czystość. Nie wspominając już o tym, że jeśli twój maluch kąpie się pod koniec dnia, zabawa w wannie pozwala spożytkować resztkę energii i jest gwarancją, że młody człowiek szybko zaśnie.

Od kiedy zabawki do kąpieli?

Bezpieczne zabawki do kąpieli to nie tylko stara dobra żółta kaczuszka. Dziś mamy do dyspozycji szeroki wybór zabawek z różnych materiałów o różnym przeznaczeniu, którymi bezpieczne może bawić się nawet niemowlę.

Zabawki do kąpieli dla niemowlaka

Pierwsze zabawki do wanny lub pod prysznic możemy kupić dziecku, które samo siedzi i uczy się chwytać. Dostosowane do małych rączek postacie, na przykład kolorowe rybki,  pozwolą ćwiczyć motorykę, koordynację ręka-oko oraz poznawać nowe faktury i kształty, które w wodzie sprawiają zupełnie nowe wrażenia sensoryczne.

Zabawki do kąpieli dla rocznego dziecka

Rocznemu dziecku warto sprezentować zabawki do wanny wyposażone w przyssawki, które można przykleić do ściany wanny lub prysznica. Małe żelowe meduzy Jellies sprawią, że twój maluch będzie w pełni zajęty podczas kąpieli. „Żelki” nie tylko przyklejają się do ściany, ale też trzymają się siebie nawzajem! Dzieci uwielbiają układać je w różne wzory.

Zabawki do kąpieli dla dwulatka

Czas na zabawki o bardziej skomplikowanych kształtach, na przykład łódeczki i pływające postaci, które można ze sobą łączyć. Jeśli twój maluch jest zajęty zabawką do kąpieli, mniej prawdopodobne jest, że będzie się przejmował tym wszystkim, co musisz zrobić, aby go dokładnie umyć.

Zabawki do kąpieli dla 3-latka

Zabawki do wanny dla dzieci w wieku 3+ mogą być bardziej skomplikowane, by bardziej kompleksowo rozbudzać wyobraźnię dziecka. Rewelacyjne kółka zębate na przyssawki działają jak mały młyn wodny. Na ścianach wanny czy pod prysznicem maluch może tworzyć prawdziwe konstrukcje mechaniczne – woda lana na pierwsze koło będzie je obracać i tym samym wprawiać w ruch następne!

Zabawki do wanny dla starszych dzieci

Woda przelewająca się z pojemnika do pojemnika, wypływająca w formie mini-fontann czy prysznica, tamy, śluzy i koła wodne, czyli prawdziwy wodny plac zabaw – to oferta dla maluchów od firmy Wader . Wspaniała zabawa i nauka jednocześnie pobudzi wyobraźnię każdego dziecka!

Organizer na zabawki do kąpieli

Zabawki do kąpieli przez większość czasu są mokre. Jak je wygodnie przechowywać, bez potrzeby wycierania ich za każdym razem i bez zbierania się wody w pojemniku czy szufladzie? Odpowiedzią jest koszyk siatka na zabawki. Organizery tego typu mają otwory, z których swobodnie spływa woda. Mocujemy je za pomocą przyssawki nad wanną lub do ściany prysznica. Niektóre z tych koszy na zabawki do wanny zaprojektowane są tak, że samo wrzucanie do nich zabawek może być dla malucha formą zabawy – w ten sposób można nakarmić brzuszek rybki na zabawki  marki Thermobaby.

Opcje na zabawę w wannie są naprawdę nieskończone. Wybierz takie zabawki, które przypadną do gustu twojemu dziecku i wykorzystaj czas kąpieli tak, by był dla malucha maksymalnie twórczy.

 

Zobacz również