Worek treningowy dla dzieci – jak wybrać?

Jeśli zdecydowałeś się zapisać swoje dziecko na boks, pora uzbroić go w niezbędne wyposażenie. Nie ograniczaj się jednak wyłącznie do rękawic bokserskich i ochraniaczy. Aby rozpalić w dziecku pasję do sportu, zadbaj, by mogło trenować też w domu. Czas rozejrzeć się za workiem treningowym.

Worek treningowy dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Kupując worek treningowy dla swojej pociechy, pamiętaj, że musi być dostosowany do potrzeb dziecka. W jaki sposób to ocenić? Worek treningowy dla dziecka nie może być zbyt wysoki i zbyt ciężki. Poza tym kupując worek treningowy do domu, zastanów się czy jego gabaryty zmieszczą się do domowej siłowni.

Dla dziecka w wieku do 13 lat worek nie powinien przekraczać wysokości 100 cm. Musisz pomyśleć jeszcze nad jedną rzeczą, kupując worek treningowy – istotna jest waga sprzętu. Optymalny worek powinien ważyć 15-20 kg.

Worek treningowy dla dzieci stojący

Worek treningowy dla początkujących dzieciaków zafascynowanych boksem nie może być zbyt twardy. W innym razie, dziecko może zranić swoją pięść oraz kości ręki, wyprowadzając uderzenie. Rozwiązaniem jest worek treningowy dmuchany. To nie tylko mobilny sprzęt, który zaoszczędzi miejsce w Twoim mieszkaniu. Worki dmuchane pozwalają na dostosowanie ciśnienia powietrza w ich wnętrzu, sprawiając, że powierzchnia worka jest twardsza lub bardziej miękka. Worki i inne dmuchane akcesoria znajdziesz w kategorii DMUCHANE.

Ustawione na stojaku, po każdym uderzeniu wracają do swojej wyjściowej pozycji. Stabilność zapewnia woda, którą w swojej podstawie wypełniony jest dmuchany worek treningowy stojący. Dla dzieci stanowi to rozwiązanie pozwalające na bezpieczne szlifowanie umiejętności.

Po skończonym treningu możesz wypompować powietrze z wnętrza worka, wylać wodę ze stojaka i tak przygotowany zestaw schować do szafy. Stojące worki to rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą dziurawić ścian hakami.

Worek treningowy do boksu

Dziecięcy worek treningowy, przeznaczony do boksu lub innego sportu walki, powinien spełniać te same cechy, co modele dla dorosłych. Najlepiej postawić na uniwersalny kształt i rozmiar, gdyż te cechy pozwolą na przeprowadzenie pełnego treningu – zarówno ciosów, jak i kopnięć.

Worek treningowy mały będzie jednak lepszym rozwiązaniem, uwzględniając niewielki wzrost przedszkolnych i wczesnoszkolnych dzieci. Optymalna wysokość to od 50 do 100 cm.

Ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez sklepy jest worek treningowy pusty. Zamiast wypełnionego modelu, otrzymujesz jedynie jego powłokę z pustą przestrzenią wewnątrz. Dzięki temu możesz wypełnić worek wybranym przez siebie materiałem, np. skrawkami tkaniny. Prawdziwą zaletą pustych worków jest jednak kontrola ich naprężenia. Manewruj wkładem tak, by niektóre miejsca worka były twarde i napięte, a inne luźniejsze. Różne modele worków treningowych, a także akcesoria do trenowania innych dyscyplin sportowych, znajdziesz w naszej kategorii sport i rozrywka.

Jeśli Twoje dziecko naprawdę wsiąkło w boks, warto zastanowić się nad zakupem nie jednego, ale dwóch worków. Uzupełnieniem standardowego worka treningowego będzie tzw. gruszka – mniejszy worek przystosowany do treningu uderzeń podbródkowych. Dzięki gruszce dziecko poprawi siłę i przede wszystkim szybkość swoich uderzeń.

W odpowiedzi na potrzeby najmłodszych miłośników boksu, marka Domyos wypuściła na rynek worek treningowy junior Domyos. Na produkt składają się: worek o wymiarach 50×20 cm i wadze 5 kg, wyściełane od wewnętrznej strony rękawice bokserskie oraz zestaw klamer do zawieszenia worka. Worek treningowy Domyos przeznaczony jest dla dzieci do 10 lat.

Jeśli Twoje dziecko zaczyna czuć pasję do sportu, to świetnie! Powinieneś go w tym umacniać. Twoja pociecha być może nie zostanie nowym Muhammadem Alim, ale boks nauczy ją dyscypliny i pozwoli oddać nadmiar energii. Boks to nie jedyny sport indywidualny warty uwagi, spróbuj zainteresować swoje dziecko także innymi aktywnościami.

Zobacz również