Kategorie

Konto

Koszyk

Remont mieszkania – co Ci będzie potrzebne?

Opublikowano: sie 19,2022 10:12

Remont mieszkania – co Ci będzie potrzebne?

Od czego zacząć remont mieszkania?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak zrobić remont mieszkania i od czego zacząć. Do remontu, podobnie jak do większości tak dużych przedsięwzięć, należy się odpowiednio przygotować i nigdy nie powinno się go zaczynać bez porządnego planu. Najlepiej jest wypisać na kartce wszystko to, co planuje się zrobić w mieszkaniu. Może okazać się, że nie tylko podłogi w kuchni wymagają wymiany i warto pójść za ciosem, zlecając ekipie remontowej wymianę podłóg w całym mieszkaniu. Dlatego też plan należy dokładnie przemyśleć, a później dopisać każdy, nawet najdrobniejszy z pozoru szczegół.

Zastanów się również, czy nie zmienisz przy okazji remontu układu mebli w pomieszczeniach – jest to ważne zwłaszcza w przypadku kuchni czy salonu, w których funkcjonalne ułożenie gniazdek ma szczególne znaczenie.

Nie można zacząć remontu bez dokładnego wymierzenia pomieszczeń. Wymiary ścian są potrzebne do wyliczenia, ile farby należy kupić, z kolei metraż podłogi jest niezbędny przy zakupie listew lub nowych paneli czy kafelków.

Następnie warto obliczyć wstępne koszty poszczególnych etapów pracy. Jeżeli przeprowadzasz remont generalny lub masz zamiar burzyć ściany, lepiej poproś o pomoc specjalistę, żeby później nic Cię nie zaskoczyło. Możesz również skonsultować się z liderem ekipy remontowej, która będzie u Ciebie pracować.

Przed rozpoczęciem generalnego remontu sprawdź instalację wodociągowo-kanalizacyjną – może okazać się, że należy ją wymienić lub naprawić. Oprócz tego zwróć uwagę na stan instalacji elektrycznej i grzewczej. Jeżeli będą one stare, mogą stwarzać poważne zagrożenie, przez co będzie trzeba je wymienić (a to wpłynie na koszt całego projektu). Na tym etapie możesz pomyśleć również nad zainstalowaniem rolet czy drzwi antywłamaniowych lub nad wymianą zamków na solidniejsze, np. Gerdę.

Jak zrobić tanio remont mieszkania?

Jeśli nie planujesz przeprowadzać poważnych zmian w mieszkaniu, a chciałbyś zminimalizować koszty, możesz poprosić znajomych o pomoc. Dzięki temu unikniesz dodatkowych wydatków, a dzień spędzony na malowaniu ścian przy pizzy i w towarzystwie przyjaciół na pewno będzie przyjemniejszy. Oprócz tego możesz zapytać, czy ktoś nie robił niedawno remontu i nie ma odcieni farb, które Cię interesują – dzięki temu nie będziesz musiał kupować np. dodatkowego pudełka farby, z którego użyłbyś tylko trochę emulsji.

4 rzeczy, które przydadzą Ci się podczas remontu mieszkania

Niezależnie od tego, czy tylko malujesz ściany, czy planujesz gruntowny remont całego mieszkania, przyda ci się kilka rzeczy. Co dokładnie?

Drabina

Porządna drabina to absolutny must have przy praktycznie każdym remoncie. Możesz kupić albo klasyczną drabinę z kilkoma stopniami, albo trochę mniejsze schodki lub bardzo wygodną i w użyciu, i w przechowywaniu, drabinę teleskopową.

Kleje do tapet

Klej do tapet przyda Ci się, gdy zrezygnujesz z pomalowania ścian na rzecz tapety. Najczęściej tapetowane pokoje to sypialnie lub pokój dziecka – warto wówczas zwrócić uwagę na jakość kupowanego kleju. Sprawdź, czy nie jest toksyczny i jak długo trzeba odczekać po wytapetowaniu pokoju, zanim będzie można w nim spać.

Wałek malarski

Wałek malarski przyda Ci się do malowania pokoju. Dobrym pomysłem jest zakup niekapiącego wałka lub wałka do narożników. Te dwa gadżety znacznie ułatwią Ci remont, a także pozwolą na zniwelowanie strat w farbie, zwłaszcza jeżeli malujesz trudno dostępne miejsca.

Suwmiarka

Suwmiarka pomoże Ci wymierzyć dokładnie każdy kąt i każdą mniejszą powierzchnię, jak np. przy narożnikach czy suficie. Pamiętaj, że dokładne pomiary są konieczne, zwłaszcza jeżeli będziesz docinał tapety.

Remont mieszkania nie jest prostą sprawą, jednak jeżeli przygotujesz wcześniej dokładny plan i rozpiszesz, co dokładnie chcesz zmienić w swoim mieszkaniu, to zaoszczędzisz nie tylko swój czas, ale także pieniądze. Może okazać się, że wcale nie będziesz potrzebował pomocy ekipy remontowej, ponieważ sam poradzisz sobie z wymianą paneli czy wytapetowaniem pokoju.

ODKURZACZ DO KOMINKA POPIOŁU 2000W 3w1 2 LATA GWARANCJA
-40%
300,00 zł
179,00 zł
  • 68 osób kupiło
YOKO 4 KOLORY bateria Kuchenna wyciągana wylewka
-34%
300,00 zł
199,00 zł
  • 15 osób kupiło
Ekogroszek workowany RED 29 MJ/kg - Pan Groszek
-34%
3 499,00 zł
2 299,00 zł
  • 11 osób kupiło
Regulator temperatury pokojowej Digi Time 1000. Termostat
-14%
146,00 zł
126,00 zł
  • 30 osób kupiło
Listwa przypodłogowa 12,6x79 LP5
-13%
36,00 zł
31,40 zł
  • 9 osób kupiło
Ikea bekvam taboret schodek stopień podest drabina
-11%
118,99 zł
105,99 zł
  • 54 osoby kupiły
DRZWI PRZESUWNE B80 86X205cm, 4 KOLORY
-6%
330,00 zł
310,00 zł
  • 452 osoby kupiły
BATERIA UMYWALKOWA NABLATOWA kaskadowa
169,00 zł
  • 17 osób kupiło
MOCNA NAGRZEWNICA ELEKTRYCZNA DMUCHAWA STANLEY 2KW ST-02-230-E
Misa WC Bezrantowa CARTER RIMLESS + Deska - REA
Przycisk do Dzwonek Bezbateryjny Bezprzewodowy K-W