Prezent na Wielkanoc – 6 najbardziej oryginalnych pomysłów

Wielkanoc to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt – tradycyjnie rodzinne, ze wspólnym śniadaniem, wiosennym spacerem i wyprawą do kościoła. Tradycją jest również, że z okazji Wielkiej Nocy Polacy obdarowują się prezentami. Nie są to tak cenne podarunki jak w Boże Narodzenie, raczej drobiazgi. Niemniej nawet drobny prezent wymaga przemyślanego wyboru, tak by sprawił radość, a nie zawód. Co kupić na prezent wielkanocny dziecku, partnerowi i rodzicom? Podpowiadamy!

Jaki prezent na Wielkanoc?

Prezent na święta wielkanocne powinien być przemyślany – zależy nam przecież na tym, by sprawił obdarowanemu przyjemność. W wielu rodzinach tradycyjnym prezentem wielkanocnym są głównie słodycze, coraz częściej jednak kupuje się również bardziej spersonalizowane podarunki, na przykład książki czy gadżety. Co jednak kupić, gdy chcemy, by prezent był nieoczywisty, a przy tym trafiony? Oto lista najciekawszych pomysłów na prezent wielkanocny!

Jaki prezent na Wielkanoc dla chłopaka?

Jeśli zastanawiamy się, co kupić na prezent wielkanocny dla chłopaka, warto rozważyć męskie perfumy. Woda kolońska czy toaletowa to prezent, który nigdy nie wychodzi z mody i jest bardzo uniwersalny – nawet jeśli obdarowany mężczyzna ma już w swojej szafie jakiś zapach, z pewnością ucieszy się z nowego, zwłaszcza jeśli będą to perfumy, które wybrała jego ukochana.

Jaki prezent na Wielkanoc dla dziewczyny?

Dla pań świetnym prezentem wielkanocnym będą lakiery do paznokci, a zwłaszcza lakiery hybrydowe. To fantastyczny pomysł na podarunek zarówno dla nastolatki, jak i dla młodej czy dojrzałej kobiety. Stylowy manicure to temat bliski paniom niezależnie od wieku – każda kobieta lubi przecież dobrze wyglądać. Lakiery hybrydowe to rozwiązanie wygodne i trwałe – utrzymują się na paznokciach nawet kilka tygodni i niestraszne są im odpryski. Prezent w postaci kilku buteleczek lakierów lub nawet kompletny zestaw do manicure hybrydowego dla początkujących z pewnością spotka się z pozytywnym odbiorem!

Prezent na Wielkanoc dla rodziców

Jeśli szukamy fajnego prezentu na Wielkanoc dla rodziców, z pewnością ciekawą propozycją będą ramki do zdjęć – oczywiście uzupełnione o najładniejsze fotografie całej rodziny! Zdjęcia dzieci czy wnucząt lub znalezione w rodzinnym archiwum stare fotografie z dzieciństwa rodziców na pewno wywołają wzruszenie i prawdziwą radość. Innym pomysłem na prezent wielkanocny mogą być dekoracje na ściany w postaci ciekawych nowoczesnych obrazów – to rozwiązanie, które wciąż jeszcze nie jest dobrze znane, zwłaszcza u starszych osób, a potrafi w bardzo ciekawy sposób odmienić wnętrze.

Jaki prezent dla dziecka na Wielkanoc?

Prezent na Wielkanoc dla dziecka to nieco trudniejszy temat – wiele zależy bowiem od indywidualnych preferencji malucha. Młodsze dzieci mają zazwyczaj bardzo sprecyzowane oczekiwania co do prezentów, dlatego warto podpytać je wcześniej o preferencje, aby nie spotkać się z rozczarowaniem. Jeśli jednak obdarowujemy dalszą rodzinę lub dziecko nie oczekuje konkretnej zabawki, warto postawić na gry. Mogą to być gry strategiczne, zręcznościowe czy pamięciowe – rozgrywane z przyjaciółmi lub z rodziną, z pewnością dostarczą sporo rozrywki! Warto przy wyborze zwrócić uwagę na wymagania wiekowe i wybrać taki tytuł, który będzie odpowiedni dla wszystkich członków rodziny.

Dla miłośników nowinek technologicznych strzałem w dziesiątkę okażą się też gry na konsole i PC. Ogromny wybór tytułów, tematyk i propozycji dopasowanych do wieku sprawi, że z pewnością znajdziemy wśród tego rodzaju gier tytuł, który zainteresuje dziecko. Warto wybierać propozycje, które pozwalają na udział kilku graczy – w ten sposób zapewnimy, że w zabawie będzie mogło uczestniczyć również rodzeństwo lub rodzice.

Prezent na Wielkanoc wcale nie musi być nudny i przewidywalny – wręcz przeciwnie! Może być zaskakujący i sprawić obdarowanemu prawdziwą radość, a przy tym nie wyczerpywać możliwości naszego portfela. Zamiast więc po raz kolejny kupować czekoladowego zająca, warto poświęcić nieco czasu i wybrać coś, co wywoła prawdziwy uśmiech na twarzy krewnego. Jak pokazaliśmy, nie musi to być wcale takie trudne!

Zobacz również