Jaki prezent na komunię dla dziewczynki? Oto 6 naszych propozycji

Pierwsza Komunia to niezwykle wyjątkowe i emocjonujące przeżycie, nie tylko dla dzieci przystępujących do tego sakramentu, ale również dla ich najbliższych. Goście zaproszeni na tę uroczystość muszą zmierzyć się z nie lada wyzwaniem, jakim jest zakup odpowiedniego prezentu. W tym artykule przedstawiamy oryginalne pomysły na prezent na komunię dla dziewczynki.

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki?

Prezent na komunię dla dziewczynki wcale nie musi wiązać się ściśle z tematyką religijną, choć tego rodzaju upominki nadal cieszą się olbrzymią popularnością. Dobrym pomysłem może okazać się prezent, który oprócz funkcji pamiątkowej, będzie pełnił również rolę praktyczną. Do takich prezentów zalicza się przede wszystkim wręczane od lat zegarki, które można dodatkowo spersonalizować, umieszczając na nich na przykład pamiątkową dedykację. Doskonale sprawdzą się także popularne już od dłuższego czasu smartwatche.

Jeżeli nie masz pomysłu na prezent komunijny dla dziewczynki, możesz postawić na kolejne, sprawdzone od lat rozwiązanie, jakim jest rower. Wybierając konkretny model jednośladu, pamiętaj, aby mógł on spełniać swoją funkcję przez kilka najbliższych lat. Taki prezent wiąże się oczywiście z większym wydatkiem, dlatego jego wybór najlepiej skonsultować z rodzicami dziecka przystępującego do komunii.

Prezent na komunię dla dziewczynki do 100 zł

Świetnym pomysłem na prezent na komunię dla dziewczynki jest też ciekawa gra. Obecnie gry planszowe wszelkiego rodzaju są bardzo modne, a wśród tytułów nierzadko można znaleźć takie, przy których świetnie będą bawić się zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Gry planszowe ćwiczą zręczność, pomagają w pracy nad kreatywnością czy refleksem. Coraz bogatsza jest również oferta gier edukacyjnych, które dodatkowo przekazują wartościowe treści najmłodszym.

Prezent na komunię dla dziewczynki do 200 zł

Dziewczynki uwielbiają aktywnie spędzać czas na zewnątrz, dlatego z okazji Pierwszej Komunii warto kupić im sportowe gadżety, takie jak rolki czy hulajnogi elektryczne. Obecnie cieszą się one ogromną popularnością i z całą pewnością sprawdzą się jako komunijny prezent. Można też postawić na specjalny zestaw rolek lub hulajnogi elektryczne z kaskiem i ochraniaczami.

Biżuteria: wyjątkowy prezent na komunię dla dziewczynki

Biżuteria na komunię dla dziewczynki kojarzy się przede wszystkim z medalikami i krzyżykami, które wręczane są niemalże od zawsze z tej okazji. Jeżeli zależy Ci jednak na bardziej oryginalnym prezencie, możesz także pomyśleć o biżuterii, która będzie pełnić w głównej mierze funkcję dekoracyjną. Świetnym pomysłem okaże się bransoletka na komunię, złote kolczyki lub elegancki łańcuszek.

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki okaże się najlepszy? Popularne komunijne upominki zmieniają się co kilka lat i jest to zależne przede wszystkim od panującej w danym okresie mody. Wybór odpowiedniego prezentu powinien być podyktowany również Twoimi możliwościami finansowymi. Ważne, aby Pierwsza Komunia nie była kojarzona tylko i wyłącznie z bardzo drogimi prezentami, odpowiadającymi panującym aktualnie trendom. Prezent na komunię dla dziewczynki powinien być przemyślany, a co najważniejsze: w pełni odpowiadający jej potrzebom.

Zobacz również