Jaki prezent na komunię dla chłopca? Podpowiadamy!

Okres komunijny zbliża się wielkimi krokami. Dla dziewięciolatków Pierwsza Komunia Święta to jeden z najważniejszych i najbardziej emocjonujących dni. Uroczystość ta stanowi również ogromne wyzwanie dla rodziców, których zadaniem jest zorganizowanie przyjęcia dla pierwszokomunijnego dziecka. Goście z kolei stoją przed wyzwaniem wyboru odpowiedniego prezentu. Podpowiadamy, jakie prezenty na komunię dla chłopca warto wziąć pod uwagę.

Jaki prezent na komunię dla chłopca?

Prezent na komunię dla chłopca wcale nie musi różnić się bardzo od prezentu na komunię dla dziewczynki [LINK DO TEKSTU: Jaki prezent na komunię dla dziewczynki]. Wybierając odpowiedni upominek pamiętajmy o tym, aby był on przede wszystkim dopasowany do potrzeb dziecka. Jeżeli zależy nam na prezencie, który będzie przypominał o tak wyjątkowym dniu, możemy postawić na sprawdzone od lat rozwiązania, takie jak medaliki i krzyżyki na łańcuszkach czy też książki lub albumy o tematyce religijnej. Doskonale sprawdza się w tym przypadku pamiątkowe wydanie Biblii, dedykowane specjalnie dzieciom przystępującym do Pierwszej Komunii Świętej. W przypadku medalików lub krzyżyków na łańcuszkach warto z kolei postawić na pamiątkowy grawer.

Jaki prezent na komunię dla chłopca od chrzestnej?

Od wielu lat dobrym pomysłem na prezent na komunię dla chłopca od chrzestnej jest oczywiście rower. Dostępne na rynku nowoczesne modele jednośladów z pewnością przypadną dziecku do gustu i pozwolą na bezawaryjne użytkowanie przez wiele lat.  Jeżeli chłopiec posiada już swój własny rower, można sprezentować mu różnego rodzaju akcesoria do roweru. Warto w tym celu wypytać rodziców dziecka o to, jakie sprzęty okażą się dla niego najbardziej potrzebne.

Kolejny sprawdzony prezent na komunię dla chłopca od chrzestnej to oczywiście zegarek. Można postawić na nowoczesny zegarek posiadający szereg dodatkowych funkcji. Ogromną popularnością cieszą się teraz smartwatche. Najlepiej sięgnąć po model, który nie będzie zbyt dziecinny, a chłopiec będzie mógł go nosić jeszcze przez kilka następnych lat. Na deklu takiego zegarka można umieścić specjalną, komunijną dedykację, która będzie przypominała chłopcu o tak wyjątkowym dniu.

Jaki prezent na komunię dla chłopca od chrzestnego?

Elektronika to z całą pewnością bardzo dobry pomysł na prezent na komunię dla chłopca od chrzestnego. Dawniej olbrzymią popularnością cieszyły się walkmany i discmany. Dziś natomiast dobrym pomysłem na prezent komunijny okaże się odtwarzacz muzyczny, zarówno MP3, jak i MP4. Możemy też postawić na bardziej zaawansowane sprzęty, takie jak tablet czy czytnik ebooków. Jeszcze lepszy pomysł na prezent na komunię dla chłopca od chrzestnego to popularne dziś konsole i gry.

Prezent na komunię dla chłopca od rodziców

Rodzice mogą postawić na tak zwany przyszłościowy prezent na komunię dla chłopca. Mowa tu przede wszystkim o różnego rodzaju lokatach czy ubezpieczeniach posagowych – takie prezenty cieszą się teraz dużą popularnością i okazują się naprawdę dobrym rozwiązaniem, gdyż stanowią pewne zabezpieczenie finansowe dla dziecka. Jeszcze inny pomysł na prezent na komunię dla chłopca od rodziców to voucher lub bon dopasowany do jego zainteresowań. Może to być na przykład voucher na kurs fotografii, karnet na basen czy nawet kurs języka obcego.

Prezent na komunię dla chłopca od dziadków

Dziadkowie wręczają najczęściej pierwszokomunijnemu dziecku pieniądze. Jest to najbardziej uniwersalny i jak najbardziej praktyczny prezent, który nigdy chyba nie wyjdzie z mody. Do koperty warto dołączyć specjalną kartkę z dedykacją lub też ładnie wydaną książkę.

Wybór odpowiedniego prezentu na komunię dla chłopca jest bardzo ważny. Nie zapominajmy jednak o tym, że w tak wyjątkowym dniu liczy się sam fakt przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej – postarajmy się zatem, aby towarzyszyły temu same pozytywne emocje.

Zobacz również