Pomysł na prezent mikołajkowy

Dzieci co roku niecierpliwe wyczekują mikołajkowych prezentów – najbardziej tych ukrytych w świątecznej skarpecie czy pod poduszką. Mikołajkowe upominki nie powinny być jednak zbyt drogie. Prawdziwe zakupowe szaleństwo ogarnie nas przecież tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Jakie prezenty okażą się więc idealne na tę okazję?

Pomysł na prezent mikołajkowy, czyli jak wybrać dobrze?

Prezent mikołajkowy dla dziecka, mimo że nie wymaga od nas aż tak wielkiej pomysłowości, jak w przypadku prezentu świątecznego pod choinkę, powinien być jednak bardzo dobrze przemyślany. Spontaniczne zakupy sprawdzają się rzadko, a nam zależy przecież na tym, aby w tak wyjątkowym dniu zobaczyć uśmiech na twarzy swojego dziecka. Prezent mikołajkowy powinien być dobrze dopasowany nie tylko do wieku naszej pociechy, ale przede wszystkim do jej zainteresowań. Warto postawić także na funkcjonalny upominek, pozytywnie wpływający na rozwój. Bardzo dobrym pomysłem może okazać się zachęcenie dziecka do napisania listu do świętego Mikołaja – dzięki temu szybko dowiemy się, co chciałoby otrzymać w tak długo wyczekiwanym przez nie dniu.

Prezent mikołajkowy dla dziewczynki

Dobrym pomysłem na prezent mikołajkowy dla dziewczynki są puzzle, które pobudzają wyobraźnię, rozwijając jednocześnie kreatywne oraz abstrakcyjne myślenie dziecka. Bogata oferta dostępnych na rynku puzzli pozwala na wybór produktu idealnie dopasowanego do wieku dziewczynki – od najprostszych rysunków składających się jedynie z kilku elementów, poprzez postacie z ulubionych bajek, aż po realistyczne obiekty architektoniczne, które można układać za pomocą puzzli 3D. Jeżeli szukasz inspiracji na prezent mikołajkowy dla dziewczynki w wieku 2 lat, doskonałym pomysłem mogą okazać się duże i kolorowe puzzle piankowe, za pomocą których stworzysz podłogową matę idealną do wspólnej zabawy z dzieckiem, a także przydatną do nauki chodzenia.

Nieco starsze dziewczynki z ogromnym zamiłowaniem oddają się artystycznym zajęciom. Ciekawym pomysłem na pożyteczny prezent mikołajkowy dla dziewczynki w wieku 4 lat i więcej może okazać się zestaw farb oraz kredek, artykuły plastyczne, czy popularny ostatnio piasek kinetyczny.

Sześcioletnie dziewczynki natomiast zaczynają już swoje pierwsze makijażowe próby i odświętne stylizacje. Oryginalnym pomysłem na prezent mikołajkowy dla sześcioletniej dziewczynki mogą okazać się różnego rodzaju koraliki i cekiny, pozwalające na tworzenie swojej autorskiej biżuterii.

Prezent mikołajkowy dla chłopca

Jedną z lubianych przez dzieci aktywności jest budowanie. Z tego też względu dobrym pomysłem na prezent mikołajkowy dla chłopca będą klocki. Dla starszych dzieci prawdziwym strzałem w dziesiątkę okażą się oczywiście popularne na całym świecie klocki Lego, ale jeżeli szukasz inspiracji na prezent mikołajkowy dla chłopca w wieku 2 lat, możesz postawić na większe klocki drewniane, które zagwarantują bezpieczeństwo podczas zabawy. Tego rodzaju upominek pozwoli również na rozwój wyobraźni przestrzennej Twojego dziecka.

Ciastolina okaże się idealnym prezentem mikołajkowym dla każdego chłopca o duszy artysty. Tego rodzaju masa plastyczna będzie odpowiednim narzędziem zabawy zarówno dla małych, jak i większych dzieci. Możesz ją z powodzeniem wykorzystać jako prezent mikołajkowy już dla chłopca w wieku 4 lat. Dla nieco starszych dzieci, w wieku 5 lub 6 lat, szczególnie polecamy samochodziki i inne pojazdy, a także zabawki zdalnie sterowane, które zapewnią wiele emocji oraz niezapomnianych wrażeń.

Mikołajki już niedługo. Warto dobrze zastanowić się nad tym, jaki upominek sprawi radość naszym pociechom i zostanie w ich pamięciach na długo. Najmłodsze lata dzieciństwa to czas, kiedy z niecierpliwością wyczekujemy świątecznych prezentów. Nie zapominajmy o tym i sprawmy tego dnia prawdziwą radość naszym maluchom.

Zobacz również