Piżama męska – jak dobrać bieliznę dla faceta?

W łóżku spędzamy około jedną trzecią naszego życia, dlatego naprawdę warto zadbać o nasz komfort podczas snu. Wiele osób skupia się na takich kwestiach jak wielkość łóżka, rodzaj materaca czy jakość powietrza w sypialni. Ale równie ważne jest to, w czym śpimy. I o ile kobiety bardzo często są świadome tego, jak ważna jest piżama, o tyle wielu mężczyzn nie zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromny wybór piżam dostępnych jest na rynku. Jak wybrać piżamę męską?

 

Piżama męska – jaką kupić?

Przede wszystkim wybierajmy piżamy wykonane z naturalnego materiału. Tylko one zapewnią odpowiedni komfort snu. Po drugie piżama nie powinna być zbyt ciasna – jeśli nie wybieramy slipek, a komplet spodnie i koszula albo bokserki z koszulką, to pamiętajmy, że powinien on być na tyle luźny, aby nie krępować naszych ruchów podczas snu. Jeśli po ściągnięciu piżamy, na przykład slipek bądź spodenek, widzimy odznaczenia po gumce, to znak, że kupiliśmy zbyt mały model. Z drugiej strony piżama nie powinna na nas wisieć, ponieważ wygląda to mało estetycznie – a przecież nie zawsze sypiamy sami. Dlatego ważny jest również wygląd piżamy. Jeśli od lat śpimy w zwyczajnej, znoszonej koszulce i bieliźnie, to najwyższy czas to zmienić!

Jakie wzory i fasony są teraz modne?

Jedni preferują fasony klasyczne – piżamy męskie eleganckie wykonane są zazwyczaj z materiałów z wyższej półki, jak jedwab czy wełna merynosów, w klasycznych kolorach i fasonach. Ale niektórzy wolą, gdy się wyróżniają, nawet jeśli to tylko piżama. Śmieszna piżama może nadać się na prezent, ale pamiętajmy, że każdy preferuje odmienny typ humoru. Czasem lepiej sprawdzi się więc praktyczna piżama w paski, niż taka ze śmiesznym nadrukiem. Bardzo popularne są także zabawne piżamy męskie na walentynki – przed zakupem upewnijmy się jednak, czy osoba, której zamierzamy wręczyć taką bieliznę, lubi tego typu upominki.

Jaką tkaninę wybrać?

Zależy to przede wszystkim od pory roku i temperatury w pomieszczeniu. Piżama z polaru albo z flaneli sprawdzi się przede wszystkim w okresie zimowym u osób, które należą raczej do zmarzluchów. Natomiast piżamy męskie na lato powinny być wykonane z innych materiałów – najlżejszym i najdelikatniejszym jest oczywiście jedwab, ale jest to także dość droga opcja. Bardzo uniwersalnym materiałem jest bawełna, która z jednej strony grzeje w zimne noce, a z drugiej pozwala skórze oddychać. Coraz popularniejszym, choć nieco droższym wyborem, jest także wełna merynosów, która posiada niezwykle korzystne parametry higroskopijne. Oznacza to, że sprawnie odprowadza wilgoć, a my nie budzimy się rano zlani potem.

Jaką piżamę kupić dla chłopca?

Piżama dla chłopca powinna być nie tylko z odpowiedniego materiału, ale nie powinna także krępować jego ruchów, pozwalając na wygodny sen. Bardzo dobrym pomysłem jest pozwolić dziecku samemu wybrać nadruk znajdujący się na piżamie. Sprawi to, że zawsze chętnie będzie się w nią przebierać i z przyjemnością będzie kładł się spać. Warto zainwestować w piżamę z naturalnego materiału, która pozwala oddychać skórze dziecka. Dzięki temu będzie ono rano bardziej wyspane i pełne energii. Zdrowy sen to podstawa prawidłowego rozwoju dziecka.

Gdzie kupić piżamę męską?

Ogromny wybór piżam męskich znajdziemy w internecie. Możemy porównać wiele modeli, fasonów i materiałów. Pamiętajmy, że kupując w sklepie internetowym, mamy prawo bezpłatnego zwrotu w określonym terminie. Jeśli więc po jej rozpakowaniu uznamy, że coś jest nie tak, zawsze możemy ją odesłać.

Zobacz również