LEGO Duplo – sprawdzamy, co to za klocki!

Klocki to zabawka znana od wieków. Rozwijają kreatywność, umiejętność przestrzennego myślenia oraz zdolności manualne. Jednocześnie doskonale uczą cierpliwości. Nic więc dziwnego, że ich popularność nie słabnie. Co więcej, obecnie możemy kupić kolorowe klocki, które dopasowane są do potrzeb małych dzieci. Takie są właśnie LEGO Duplo – poznajmy je lepiej.

LEGO Duplo – na czym polega fenomen tych klocków?

LEGO Duplo to obecnie jedne z najpopularniejszych klocków dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Bawią się nimi maluchy na całym świecie. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim z powodu dopasowania tych klocków do potrzeb małych dzieci. Te zestawy nie składają się z małych elementów, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne. Kształt klocków dopasowany jest do rączek dzieci, dzięki czemu nie mają one problemów z łączeniem elementów. Zaletą wszystkich klocków LEGO jest również ich radosna kolorystyka, która zachęca do zabawy i pobudza wyobraźnię.

4 najpopularniejsze zestawy LEGO Duplo

Warto wiedzieć, że zabawki z serii Duplo to szeroka oferta, z której każdy rodzic może wybrać to, co idealnie pasuje do potrzeb i upodobań jego dziecka. Zestawy LEGO Duplo różnią się między sobą wielkością. W ofertach sklepów znajdziemy zarówno małe zestawy LEGO DUPLO, jak i nieco większe komplety. Są one również przeznaczone dla dzieci w różnym wieku, które zainteresowane są różną tematyką. Jakie więc warto wybrać? Na początek doskonałym rozwiązaniem będzie LEGO Duplo Zestaw Podstawowy. Kolejnym krokiem powinien być zakup jednego z tematycznych zestawów. Zestaw uniwersalny w połączeniu z zestawem tematycznym to gwarancja doskonałej zabawy. Poznajmy więc 4 zestawy, które mogą przypaść do gustu naszym dzieciom.

Klocki LEGO Duplo „Farmer”

Jeśli Twoje dziecko uwielbia pobyty na wsi oraz interesuje się zwierzętami, LEGO Duplo Farmer to zestaw, który spełni jego oczekiwania i pozwoli poczuć się prawdziwym farmerem. Szczególnie polecamy LEGO Duplo Duża Farma – to zestawy, w którym znajdziesz farmera, budynki oraz pokaźną kolekcję wiejskich zwierzątek. Dobra zabawa z farmą LEGO Duplo jest więc zagwarantowana.

Klocki LEGO Duplo „Pociąg”

Dzieci uwielbiają wielkie i majestatyczne pociągi. Warto więc dać im możliwość zabawy w motorniczego we własnym domu. Pomóc może nam w tym zestaw LEGO Duplo Pociąg. To bajecznie kolorowa ciuchcia, która spodoba się nawet dwulatkom. Ruchome kółka sprawiają, że zabawa jest naprawdę emocjonująca. Jeśli dodatkowo chcemy przemycić do niej nieco edukacji, warto postawić na dedykowane zestawy LEGO Duplo Pociąg np. Lego Duplo Pociąg z cyferkami. Tego typu kolejka Duplo to nie tylko zabawa, ale również nauka liczenia.

Klocki LEGO Duplo „Domek”

Dom to jedna z rzeczy, które zapewniają dziecku spokój i poczucie bezpieczeństwa. Jest to jednocześnie miejsce, które najlepiej znają. Nic więc dziwnego, że chętnie odwzorowują je w swoich zabawach. Odpowiednio dobrane klocki mogą w tym pomóc. Dla maluchów idealnym rozwiązaniem będzie zestaw LEGO Duplo Mój pierwszy domek. To prosta konstrukcja, która z pewnością ucieszy dwulatki. Starsze dzieci zaś z pewnością ucieszą się z zestawu Dom Rodzinny – mnogość elementów daje naprawdę wiele możliwości.

Klocki LEGO Duplo „Samoloty”

Wśród szerokiej oferty klocków znajdziemy również zestawy pozwalające nam na budowanie różnych pojazdów i konstrukcji. Na szczególną uwagę zasługują samoloty LEGO Duplo.

To propozycje dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat, które pozwolą rozwinąć wyobraźnię małych konstruktorów.

Klocki LEGO Duplo to propozycja, która sprawdzi się u większości dzieci w wieku do 5 lat. To także rozrywka, która może zaprocentować w późniejszym wieku – zabawa klockami rozwija bowiem myślenie przestrzenne, a to jedna z najważniejszych cech dla przyszłych architektów i inżynierów.

Zobacz również