Lalka bobas – dlaczego warto ją wybrać?

Lalka bobas to jedna z pierwszych zabawek, z jakimi stykają się małe dziewczynki. Jest śliczna, pulchna i faktycznie przypomina żywe dziecko. Dzięki różnorodnym akcesoriom – takim jak maleńkie ubranka, butelki, wanienki, wózki – dziewczynka może wcielić się w rolę mamy i z czułością opiekować się swoim maleństwem. Jaką lalkę bobasa warto wybrać na prezent?

Lalka bobas – co to takiego?

Lalka bobas to jedna z najchętniej kupowanych lalek na świecie. Wykonana jest z gumy lub plastiku, a wyglądem przypomina żywego niemowlaka. Może występować jako samodzielna zabawka lub w zestawie z różnorodnymi akcesoriami. Lalka bobas duża – to model, który rozmiarem przypomina żywego malucha. Nowoczesny model tej lalki może pić wodę, siusiać, płakać czy wołać „mama” (jak prawdziwy bobas). Lalka ta stanie się doskonałym prezentem dla dziewczynki w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Lalka bobas jak prawdziwe dziecko – czego może nauczyć?

Czy zabawa lalką może mieć wymiar edukacyjny? Oczywiście! Takimi zabawkami są na przykład lalki bobasy – jak prawdziwe dziecko potrafią płakać, śmiać się, reagować na nasze zachowanie. Lalki dzidziusie są wspaniałym treningiem uważności i troski. Świetnie wpływają na rozwój emocjonalny małego człowieka. Uczą, jak troszczyć się o drugą osobę i w jaki sposób z empatią i cierpliwością odpowiadać na jej potrzeby. Mogą stać się także świetną okazją do nauki anatomii i poprawnej pielęgnacji własnego ciała.

Jaką lalkę bobas wybrać?

Wybierając się na poszukiwania idealnej lalki, stajemy przed dużym wyzwaniem. Szeroka oferta producentów zachwyca możliwościami wyboru. Na sklepowych półkach znajdziemy wiele różnorodnych opcji i tylko od zasobności naszego portfela zależy, którą z nich wybierzemy.

Lalka bobas z akcesoriami

Możemy zdecydować się oczywiście na zakup samej lalki, lecz lalka dzidziuś z akcesoriami będzie zawsze ciekawszą opcją. Lalka bobas z ubrankami, to jeden z najchętniej wybieranych zestawów. Najczęściej występuje w komplecie z czapeczką, dodatkową koszulką, piżamką, ciepłymi śpioszkami. Żeńska wersja może mieć także sukienkę na zmianę czy miękki kocyk.

Lalki niemowlaki interaktywne

Dużym zainteresowaniem cieszą się także lalki bobasy płaczące. Dzieci są nimi zachwycone, ponieważ interaktywne funkcje sprawiają, że są to lalki jak prawdziwe dziecko. Lalka bobas mówiąca to inny rodzaj interaktywnego niemowlaka, który zajmie na dłużej naszą pociechę. Kilka podstawowych słów wymawianych przez zabawkę urozmaici każdą zabawę.

Lalka bobas sikająca

Lalka, która siusia, to od kilku lat prawdziwy hit. Co fascynującego jest w siusiającej lalce? To bardzo proste – jeszcze bardziej przypomina dziecko. Nasze pociechy uwielbiają  bawić się zabawkami, które umożliwiają im imitowanie zachowania dorosłych. Lalka pijąca i sikająca zachowuje się niemal jak żywy noworodek. Możemy ją nie tylko przytulić, wystroić w sukienkę czy zabrać na spacer w modnym wózku. Dodatkowe funkcje pozwalają ją także nakarmić, posadzić na nocnik i przewinąć. Ta lalka wspaniale sprawdza się u starszego rodzeństwa, które bawi się lalką, gdy rodzice zajmują się nowonarodzoną siostrą lub bratem.

Lalka bobas do kąpieli

Dzieci uwielbiają wszelkie zabawy z wodą. Chłopcy do kąpieli zabierają łódki, dziewczynki za to chętnie kąpią swoje lalki. Lalka bobas, którą można kąpać to doskonały pretekst do nauki części ciała i przyswojenia zasad higieny.

Nowoczesne wzornictwo, wysokiej jakości materiały i wykonanie z troską o najdrobniejsze detale sprawiają, że lalki bobasy są jak żywe – wyglądem do złudzenia przypominają prawdziwe niemowlaki. Oprócz wymiarów i skrojonych na miarę akcesoriów posiadają interaktywne funkcje, zbliżające lalkę do żywego maleństwa. Ta zabawka to doskonały prezent dla małego dziecka, które dzięki niej wcieli się w rolę rodzica i nauczy czynności pielęgnacyjnych, a także rozwinie empatię i zdolność współodczuwania.

Zobacz również