Kupujemy wózek dla lalek!

Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci podpatrują zachowania dorosłych. Rodzice często inspirują swoje dzieci codziennymi czynnościami. Jedną z tych czynności może być wożenie młodszego rodzeństwa w wózku. Co zrobić, gdy Twoja pociecha jest jeszcze za mała, by pomóc Ci pchać prawdziwy wózek? Odpowiedź jest prosta: kupić wózek dla lalek.

Wózek dla lalek – jak go wybrać?

Wózki dla lalek to bardzo dobry pomysł na prezent. Zwłaszcza jeżeli dziecko chce opiekować się młodszym rodzeństwem, ale jest jeszcze za małe, by samodzielnie pchać wózek. Oprócz tego wózki do lalek przydają się dzieciom, które lubią bawić się w dom lub mają lalki bobasy.

Wózek dla lalki powinien być jak najlepszej jakości. Rodzice powinni zadbać o to, żeby był jak najlepiej wykonany i by łatwo się go prowadziło. Tanie wózki dla lalek mogą spełniać te warunki, jednak przed zakupem zawsze warto dokładnie obejrzeć produkt lub kupować w sklepach internetowych, które uwzględniają zwroty.

Prawda jest taka, że wszelkie lalki i akcesoria do nich to produkty, które powinny posłużyć przynajmniej kilka lat, a przecież kilkulatkowi nietrudno jest zniszczyć zabawkę kiepskiej jakości. Dlatego polecamy wózeczki dla lalek sprawdzonych producentów, takich jak na przykład Hauck.

Jaki wózek dla lalek?

Najlepiej będzie, jeżeli dopasujesz wózek nie tylko do wieku swojego dziecka, ale również do lalki, którą ma. Zwracaj jednak uwagę na liczbę małych elementów, wysokość i wagę zabawki.

Drewniany wózek dla lalek

Wózek drewniany dla lalek to opcja, która spodoba się osobom chcącym żyć ekologicznie. Tego typu wózki dodatkowo pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię, ale są również bardzo bezpieczne i trwałe. Nadają się one dla dzieci w każdym wieku: drewniany wózek dla lalek pchacz będzie doskonały zarówno dla trzylatki, jak i dla pięcioletniej dziewczynki.

Jaki wózek dla rocznej dziewczynki?

Jeżeli chodzi o wózek dla lalek dla rocznej dziewczynki, to w tym wieku rekomendujemy wspomniane już wózki drewniane. Na rynku można dostać wózki drewniane lakierowane, z których łatwiej zmyć ewentualne zabrudzenia. Takie zabawki są stabilne i można je zarówno ciągnąć, jak i pchać. Często są wyposażone w prześcieradła i inne pluszowe elementy, którymi wykłada się dno wózka, by lalki miały miękko. Wózki dla lalek dla rocznego dziecka nie powinny być zbyt wysokie – rączka powinna znajdować się na takiej wysokości, która umożliwiłaby dziecku swobodne pchanie i ciągnięcie. Dobrze wybrany wózek dla lalek dla rocznego dziecka, podobnie jak inne zabawki, może służyć malcom przez następne kilka lat.

Jaki wózek dla lalek dla 2-latka?

Jeżeli masz w domu malucha w tym wieku i zastanawiasz się, jaki wózek dla lalek dla dwulatki byłby najlepszy, to również możemy ci pomóc. W przypadku dwulatków można postawić na nieco lżejsze wózki, a także bardziej skomplikowane, z różnymi wzorami i elementami.

Idealnie sprawdzą się:

Jaki wózek dla lalek dla 3-latki?

Wózek dla lalek dla 3-latka może być już wyższy i bardziej skomplikowany. Wózki dla dzieci w tym wieku często są interaktywne (co oznacza, że mogą wydawać dźwięki) i mienią się wieloma kolorami. Można w nich również regulować zadaszenie nad gondolą albo ruszać hamulcem. Wózek dla lalek od 3 lat może być już droższy – oczywiście w zależności od modelu.

Jaki wózek dla lalek dla 4 i 5-latki?

Wózek dla lalki dla 4-latki może być już bardziej “profesjonalny”. Tego typu zabawki przypominają prawdziwe wózki, a także mają dużo dodatkowych opcji, jak na przykład pasy, wyjmowane poduszki, regulowane daszki czy hamulce. Wózki dla lalek dla 5-latki również charakteryzują się tym, że starają się dorównać oryginałom – w tym wieku nie ma już miejsca na proste zabawki drewniane.

To, jaki wózek kupisz, powinno zależeć od wieku dziecka. Jeżeli maluch ma kilka lat i dopiero uczy się chodzić, polecamy drewniane wózki – są one cięższe i bardziej stabilne, łatwiej jest je pchać i ciągnąć. Plastikowe spacerówki radzimy prezentować starszym już dzieciom, na przykład w wieku czterech czy pięciu lat. Bez względu na to, co wybierzesz, każdy artykuł dla dziecka powinien zawsze posiadać wymagane w Europie certyfikaty – dzięki temu zapewnisz maluchowi bezpieczną i spokojną zabawę.

Zobacz również