Kupujemy prezent świąteczny dla 3-latka! 10 naszych propozycji

Wybór prezentu dla dziecka to niełatwa sprawa – zwłaszcza gdy jest jeszcze w wieku, w którym nie do końca potrafi określić swoje potrzeby. Szukasz prezentu świątecznego dla 3-latka? Mamy dla ciebie kilka propozycji, które nie tylko sprawią maluchowi przyjemność, ale jednocześnie czegoś go nauczą i zapewnią świetną zabawę przez długi czas!

Prezent na święta dla 3-latka

Prezenty na święta dla 3-latka to już nie jest symboliczny podarunek, który bardziej przyda się rodzicom niż maluchom. W tym wieku dzieci rozumieją, na czym polegają święta i chcą dostawać swoje własne prezenty. Kupno takiemu maluchowi kolejnej porcji ubranek czy gadżetu, z którego będą korzystać głównie rodzice, może sprawić mu dużo przykrości – dlatego najlepiej dobrze się do tego przedsięwzięcia przygotować. Prezent dla dziecka w wieku 3 lat musi być już przemyślany, a także dopasowany pod względem jego indywidualnych zainteresowań. Jeżeli chcesz, żeby prezent na gwiazdkę dla 3-latka naprawdę sprawił mu radość, wybierz kilka kategorii zabawek, które chciałbyś mu podarować, a później dopasuj je do zainteresowań dziecka.

Jaki prezent dla 3-latka?

Postaw na nietypowe połączenie, jak np. puzzle z motywem księżniczek dla dziewczynek, które lubią bajki Disneya, a drewniana kuchnia dla chłopczyka, który mocno interesuje się gotowaniem. Poniżej przedstawiamy 10 naszych propozycji zabawek dla dzieci, które są bezpieczne dla trzylatków.

Pomysł na prezent dla 3-latka

Jeżeli szukasz prezentu dla 3-latka – chłopca, to postaw na absolutne pewniaki. 5 niezwykle ciekawych propozycji przedstawiamy poniżej.

Małemu dziecku z pewnością spodobają się:

Prezent dla 3-latki

Prezent dla 3-latki musi być przede wszystkim przemyślany. Dlatego poniżej przedstawiamy propozycje pięciu kategorii zabawek, które przypadną do gustu dziewczynkom, a zarazem spełnią też funkcję edukacyjną:

Pamiętaj, że bardzo wiele zależy od indywidualnych zainteresowań dziecka. Jeżeli Twoja córka chce klocki LEGO, ale ma dopiero 3 latka, to kup jej zestaw klocków Duplo, który będzie dedykowany dla dzieci w tym wieku (klocki LEGO mają bardzo małe elementy i nie są wskazane przed ukończeniem 3 roku życia!), z kolei jeżeli Twój syn woli łamigłówki, które znacznie wykraczają poza jego wiek, nie ograniczaj się wyłącznie do prostych zagadek, które szybko się mu znudzą: kup trochę bardziej skomplikowane zestawy dla nieco starszych dzieci. Najważniejsze to dobrać prezent tak, by pokrywał się z zainteresowaniami malucha – wtedy na pewno szybko się nie znudzi!

Zobacz również