Kolorowanki dla dorosłych – doskonały pomysł na prezent!

Prawie wszystkim kojarzą się z dzieciństwem i beztroskim czasem spędzonym z pudełkiem kredek. Dziś podbijają serca dorosłych – i to na całym świecie. Kolorowanki dla dorosłych, bo to o nich mowa, doskonale wpływają na samopoczucie i pozwalają chociaż na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Dlaczego warto je pokochać i obdarować nimi bliską osobę? Zobaczmy!

 

Jak działają kolorowanki dla dorosłych?

Kolorowanki dla dorosłych w ofercie wielu wydawnictw pojawiły się stosunkowo niedawno – bo w 2012 roku. Pierwszą tego typu pozycją była już legendarna książka do kolorowania „The Creative Colouring Book for Grown-ups”. Bardzo szybko okazało się, że dorośli uwielbiają kolorować i ma to działanie wprost terapeutyczne – co potwierdziły badania naukowe.

Szeroko mówi się o działaniu antystresowym kolorowanek dla dorosłych. Te niepozorne książeczki pomagają się odprężyć (wypełnianie obrazka kolorem pobudza fale mózgowe alfa i wprowadza mózg w stan relaksacyjny), zebrać myśli i chociaż na chwilę oderwać się od wypełnionej obowiązkami codzienności. A jakby tego było mało: powolne kolorowanie małych elementów i kwestia doboru odpowiednich barw do danego obrazka to także doskonały trening uważności i umiejętności skupiania się na konkretnej czynności. Kolorowanki antystresowe dla dorosłych to zatem mądra moda, która przynosi naprawdę wiele korzyści.

Kolorowanki dla dorosłych – jak je wybrać?

Okazuje się, że wydawcy doskonale zdają sobie sprawę z drzemiącej w kolorowaniu mocy i dlatego proponują tysiące różnych tytułów. Nic dziwnego, że miłośnicy kolorowania twierdzą, iż każdy z nas znajdzie książkę z kolorowankami dla dorosłych dla siebie – do wyboru mamy nie tylko kolorowanki dla dorosłych trudne, ale również nieco łatwiejsze obrazki.

Wśród najpopularniejszych motywów warto wyróżnić:

  • Kolorowanki dla dorosłych mandale, czyli te oparte na znanych wszystkim buddyjskich motywach – połączeniu koła, kwadratu i roślinnych ornamentów.
  • Kolorowanki dla dorosłych ze zwierzętami – chętnie wybieranymi motywami są konie, motyle, koty, ptaki.
  • Kolorowanki dla dorosłych antystresowe z motywami popularnych książek – np. „Małego Księcia”, „Gry o tron”, „Tajemniczego ogrodu” czy „Harry’ego Pottera”.

Kolorowanki antystresowe dla dorosłych – doskonały pomysł na prezent!

Kolorowanka antystresowa dla dorosłych to nie tylko sposób na zrelaksowanie się w biurze czy po powrocie z pracy. Pozycje też biją także rekordy popularności jako pomysły na prezent – szczególnie jeśli dokupimy do nich pudełko kredek.

Gdzie kupić kolorowanki dla dorosłych

Kolorowanek dla dorosłych warto szukać w sprawdzonych sklepach internetowych lub na platformach zakupowych. Oferują one nie tylko wiele tytułów, ale również niższe ceny i dodatkowe rabaty. Nie zapominajmy również o możliwości zakupów bez wychodzenia z domu.

Chciałbyś się zrelaksować podczas ciężkiego dnia pracy? Szukasz czegoś, co pozwoliłoby Ci zredukować poziom stresu? A może chcesz potrenować swoją uważność? Odpowiedzią na wszystkie te pytania są kolorowanki dla dorosłych, na punkcie których zwariował cały świat. Do wyjaśnienia pozostaje ostatnia kwestia, a mianowicie: Ile kosztuje kolorowanka dla dorosłych? Jak się okazuje niewiele. Ceny kolorowanek antystresowych dla dorosłych to koszt od kilku do kilkunastu złotych.

 

Zobacz również