Jakie plastry do depilacji?

Owłosienie skóry twarzy, choć naturalne, w dzisiejszych czasach bywa kłopotliwe i potrafi odebrać kobiecie pewność siebie. Wsparciem w walce o gładką skórę i dobre samopoczucie są plastry do depilacji. Na rynku kosmetycznym można spotkać produkty różnych marek. Poniżej krótkie zestawienie najpopularniejszych z nich.  

Kryteria zakupu plastrów do depilacji

Wbrew pozorom, plastry z woskiem do depilacji to akcesoria do pielęgnacji, które potrafią się od siebie mocno różnić – zarówno jeśli chodzi o jakość zastosowanego wosku, jak też o dostępność i cenę.

Jeżeli interesują Cię plastry do depilacji podpowiadamy, czym się kierować podczas ich wyboru. Oto najważniejsze kryteria:

  •     Jakość wosku – różne marki stosują woski zróżnicowanej jakości, zatem produkt produktowi nierówny.
  •     liczba plastrów w opakowaniu – każdy z producentów ma swoje własne zasady w tym względzie.
  •     Stosunek ceny do jakości – nie zawsze wraz z wysoką ceną idzie równie wysoka jakość; warto przetestować produkty różnych producentów, aby mieć jakiekolwiek porównanie.
  •     Rodzaj plastra – w sklepach można kupić również plastry do depilacji bez wosku. Aby ich użyć, należy zaopatrzyć się dodatkowo w aplikator, za pomocą którego wewnątrz urządzenia rozgrzewa się wosk, a później aplikuje na czystą skórę; istnieją również bardzo popularne plastry do depilacji na zimno, kiedy gotowy produkt jest po prostu przyklejany do skóry i szybko odrywany, bez uprzedniego podgrzewania.
  •     Przeznaczenie plastra – nieco inne są plastry do depilacji intymnej, inne natomiast plastry do depilacji rąk i nóg.
  •     Dostępność w drogeriach – nie wszystkie drogerie oferują ten sam asortyment; dobrze, jeśli ulubione plastry można bez problemu kupić w internecie.

Jakie plastry do depilacji twarzy sprawdzą się do codziennego użytku?

Jednym z popularniejszych są plastry do depilacji twarzy Veet. W tym przypadku plasterki są ze sobą połączone i należy je od siebie oderwać. Niewielki rozmiar sprawia, że plastry do depilacji wąsika sprawdzą się również do usunięcia owłosienia z linii żuchwy czy brwi. Kolejną zaletą produktu jest zastosowanie dobrej jakości wosku, który odpowiednio mocno przykleja się do powierzchni włosa. Producent zapewnia gładkość skóry do 28 dni od zastosowania plastrów, jednak warto mieć na uwadze, że z fazami długości wzrostu włosa bywa różnie.

Problemem związanym z depilacją woskiem partii twarzy nad ustami może być fakt, że po wysiłku fizycznym na depilowanym fragmencie może pozostać biały paseczek. W takiej sytuacji warto przetestować inne rozwiązania, na przykład wypróbować depilator do twarzy.  

Dobre plastry do depilacji twarzy to takie, które są w stanie dokładnie wyrwać włoski, nie uszkadzając przy tym delikatnej powierzchni skóry. Kobiety, które pragną zachować ładne i naturalne rysy twarzy, mogą wypróbować plastry do depilacji brwi z gotowym kształtem.  

Jakie plastry do depilacji bikini sprawdzą się najlepiej?

Okolice bikini są bardzo wrażliwym rejonem, który łatwo ulega podrażnieniom. Które plastry do depilacji bikini sprawdzą się w tym przypadku najlepiej? Odpowiednim wyborem mogą być plastry do depilacji miejsc intymnych, które zawierają dodatkowo substancje łagodzące zaczerwienienia. Wielu producentów ma w swojej ofercie dobre plastry do depilacji bikini, wzbogacone olejkami z aloesu, olejkiem z migdałów i witaminą E.

Jakie plastry do depilacji nóg?

Plastry do depilacji nóg stanowią jeden z podstawowych produktów tego typu. Skóra na nogach, z racji tego, że jest nieco grubsza i mniej wrażliwa na podrażnienia w porównaniu chociażby do pach czy bikini, lepiej znosi tę metodę usuwania zbędnego owłosienia. Plastry do depilacji nóg powinny być pokryte takim woskiem, który dobrze przylega do skóry i skutecznie wyrywa włoski z cebulkami.

Ile kosztują plastry do depilacji?

Plastry do depilacji dla mężczyzn (zarówno plastry do depilacji klatki piersiowej, jak również plastry do depilacji pleców) kosztują porównywalnie do tych samych produktów przeznaczonych dla kobiet. W zależności od liczby sztuk produktu w opakowaniu, a także producenta, ich cena waha się od 7 do 40 złotych. Do najtańszych należą plastry do depilacji uszu i twarzy – z racji małej liczby plasterków o niewielkich rozmiarach.

 

Zobacz również