Jaki telefon dla seniora? 3 propozycje

Telefony komórkowe to już nie tylko domena osób młodych. Coraz częściej sięgają po nie ludzie starsi, przede wszystkim dlatego, że stanowią one dziś podstawowe narzędzie komunikacji. Telefon daje możliwość szybkiego i, co równie ważne, wygodnego kontaktu z bliskimi, zwłaszcza w nagłych wypadkach. Jaki telefon dla seniora wybrać? Na jakie funkcje zwracać szczególną uwagę?

Jaki telefon dla seniora wybrać?

Telefony dla seniorów stanowią bardzo specyficzną grupę urządzeń. Są uproszczone, mają duże przyciski i bardzo czytelny wyświetlacz. Niektóre z nich działają dotykowo, inne posiadają standardowe guziki do wciskania. Takie telefony posiadają też zazwyczaj specjalnej funkcje alarmowe, a to oznacza, że za pomocą jednego klawisza można zasygnalizować otoczeniu zaistniałą potrzebę pomocy. Asortyment telefonów przeznaczonych dla osób starszych nie jest mały. Na rynku dostępne są bardzo różnorodne modele, które można dobierać do swoich indywidualnych potrzeb. By móc jednak wybrać najlepsze z nich, warto wiedzieć, na jakie parametry zwracać szczególną uwagę.

Na co zwracać uwagę, kupując telefon dla seniora?

Pierwszym parametrem, który z całą pewnością warto brać pod uwagę, wybierając odpowiedni telefon dla seniora, jest interfejs, który powinien być maksymalnie uproszczony, by zapewniać tym samym intuicyjną obsługę. Chodzi przede wszystkim o to, aby osoby starsze poradziły sobie z obsługą takiego telefonu. Mnogość zbędnych dla nich funkcji może to niestety uniemożliwić. Kolejna ważna kwestia to klawisze. Warto więc, aby były duże i czytelne.

Zdecydowana większość seniorów preferuje raczej manualne klawisze, które należy mocniej wciskać. Są też tacy, którzy nie obawiają się innowacyjnych technologii i z chęcią sięgają po dotykowe telefony dla seniora, a więc pozbawione klawiszy. Wyświetlacz powinien być czytelny i kontrastowy, tak aby prezentowane na nim informacje były dla osoby starszej łatwe do odczytania.

W związku z tym, że seniorzy borykają się bardzo często z problemem pogorszonego słuchu, warto postawić na telefon wyposażony w mocny głośnik oraz funkcję głośnomówiącą. Istotnym parametrem telefonu dla seniora jest także bateria, która powinna być na tyle wytrzymała, aby nie było konieczne częste jej ładowanie. Niezwykle istotna jest ponadto konstrukcja telefonu – model przeznaczony dla osób starszych powinien wykazywać dużą odporność na wstrząsy oraz upadki. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup wodoodpornego telefonu. Jeżeli zależy nam na tym, aby wybrany przez nas telefon wyposażony był w dodatkowe funkcje, które mogą okazać się przydatne dla osoby starszej, można postawić na przykład na telefon dla seniora z aparatem.

Gdzie kupić telefon dla seniora?

Telefony dla seniora znajdziemy obecnie w ofercie wielu znanych i cenionych na rynku marek. Najlepiej oczywiście wybierać urządzenia producentów, które cieszą się dobrą opinią i renomą w branży – możemy wówczas liczyć na bardzo dobrą jakość oferowanych produktów. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, gdzie kupić telefon dla seniora, w pierwszej kolejności zapoznaj się z ofertą najbardziej znanych na rynku producentów:

Telefon dla seniora Nokia

Nokia to wiodąca na rynku firma zajmująca się sprzedażą telefonów, w tym również urządzeń przeznaczonych dla seniorów. Urządzenia tego producenta są bardzo chętnie wybierane i dobrze oceniane przez użytkowników. Telefon dla seniora Nokia będzie łączył w sobie najważniejsze funkcje, wysoką jakość wykonania, solidną konstrukcję oraz rozsądną cenę.

Telefon dla seniora Maxcom

Telefony dla seniora Maxcom to bardzo duża i zróżnicowana zarazem oferta, która pozwala na dopasowanie modelu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Urządzenia tego producenta należą do najczęściej kupowanych w kategorii telefonów przeznaczonych dla osób starszych. Warto więc przeanalizować ofertę tej marki.

Telefon dla seniora Overmax

Marka ta posiada w swojej ofercie szeroki wybór telefonów dla seniorów. Urządzenia tego producenta znajdują się na listach prawdziwych bestsellerów. Telefony dla seniora Overmax stanowią połączenie funkcjonalności, solidności oraz komfortu użytkownika. Cieszą się dobrą opinią, dlatego warto mieć je na uwadze.

Wybór odpowiedniego telefonu dla seniora nie jest niestety łatwy, gdyż pod uwagę trzeba wziąć wiele istotnych czynników, które wpłyną na wygodę użytkowania takiego urządzenia. Pamiętajmy, aby było to przede wszystkim proste urządzenie, wyposażone w dodatkową funkcję alarmu.

Zobacz również