Jaki klucz udarowy akumulatorowy?

Klucz udarowy akumulatorowy korzysta z energii zgromadzonej w baterii. Jest dobry do pracy w terenie, sprawdza się także w przypadku okazjonalnych prac ogrodniczych. Jaki klucz udarowy akumulatorowy wybrać, aby sprostał naszym oczekiwaniom? Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Klucz udarowy akumulatorowy jaki wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele marek oferujących klucze akumulatorowe. Przyjrzyjmy się bliżej kilku propozycjom.

  • Klucz udarowy akumulatorowy Milwaukee posiada na obudowie wskaźnik poziomu naładowania akumulatora i oświetlenie diodowe. Jeśli wybierzemy model z akumulatorem REDLITHIUM-ION, to mamy zapewnioną do 20% większą siłę, dłuższy czas pracy, większą trwałość oraz działanie przy temperaturze -20°C.
  • Dobry wybór to również klucz udarowy akumulatorowy Makita. Ten sprzęt posiada bezszczotkowy silnik prądu stałego oraz technologię podwyższonej odporności na pył i wilgoć.
  • Klucz udarowy akumulatorowy Dewalt cechuje się ergonomicznością, wytrzymałością i kompaktową budową.
  • Kolejna propozycja to klucz udarowy akumulatorowy Bosch, osiągający bardzo wysoki moment obrotowy. Polecamy szczególnie bardzo wytrzymałe narzędzia z serii V-EC. Nawet po upadku z wysokości 2 metrów na beton, modele te zachowują pełną sprawność.
  • Wytrzymały mechanizm posiada także klucz udarowy akumulatorowy Yato. Cechuje się praktycznością, ma optymalne wyważenie, a jego rękojeść pokryto miękkim, antypoślizgowym materiałem.
  • Dobrymi opiniami cieszy się również klucz udarowy akumulatorowy Parkside oraz klucz udarowy akumulatorowy Hilti. Klucze te zapewniają komfort użytkowania, bezpieczne okoliczności pracy i wytrzymałość nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Klucz udarowy akumulatorowy – czy warto?

Klucz udarowy akumulatorowy do kół przyda się szczególnie, jeśli awaria złapała nas w podróży. Dzięki temu, że nie potrzebujemy sprężarki, ani gniazdka domowego, klucz zasilany akumulatorowo jest niezwykle mobilny i użycie go „w trasie” nie sprawi  problemu. Jest jednak ciężki i niezbyt poręczny ze względu na rozmiar i masę akumulatora, dlatego zazwyczaj używamy go okazjonalnie, kiedy nie potrzebujemy urządzenia o dużej mocy. Bardzo ważna kwestia to rodzaj baterii, w jaki został wyposażony klucz akumulatorowy. Starsze modele miały np. układy niklowo-wodorkowe. Obecnie odchodzi się od tego typu rozwiązań, głównie ze względu na krótki czas zdolności użytkowej oraz szkodliwość dla środowiska. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest zakup akumulatora litowo-jonowego. Aby zapewnić sobie komfortowe użytkowanie klucza z dala od warsztatu, wybierzmy model z dobrze ukształtowaną obudową. Szczególnie wygodne w obsłudze są produkty o profilu „T” – dobrze leżą w dłoni i nie wysuwają się z niej. Dodatkowym atutem może być wyprofilowana rękojeść, pokryta materiałem antypoślizgowym. W sklepach, obok kluczy akumulatorowych, spotkamy też produkty zasilane prądem oraz modele pneumatyczne. Jeśli przed kupnem narzędzia chcemy upewnić się, że podjęliśmy dobrą decyzję, warto skonsultować się ze znajomym mechanikiem lub poszukać porady w internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło “klucz udarowy akumulatorowy opinie” i już wiemy, czy nasz model spełni oczekiwania.

Ile kosztuje klucz udarowy akumlatorowy?

Cena klucza akumulatorowego zależy od jego funkcjonalności oraz marki. Za narzędzie dobrej jakości, które posłuży nam dłużej i będzie poręczne, zapłacimy kilkaset złotych, średnio około 500. Można też nabyć nieco tańsze modele w cenie 300 zł. Produkty z najwyższej półki kosztują nawet ponad 3500 zł. W przypadku cen internet również może przyjść nam z pomocą. Koszty poszczególnych modeli sprawdzimy zdecydowanie szybciej wpisując w wyszukiwarkę hasło “klucz udarowy akumulatorowy cena”, niż jeżdżąc od sklepu do sklepu.

Dobry klucz udarowy akumulatorowy pozwoli samodzielnie, bez zbędnego wysiłku naprawić auto. Kupując narzędzia tego rodzaju pamiętajmy przede wszystkim o sprawdzeniu momentu obrotowego (im większy, tym szybsze wkręcanie lub przykręcanie śrub), tego, czy klucz posiada regulację oraz o kupnie nasadek, jeśli nie zostały dołączone do klucza. Wartym uwagi gadżetem jest także walizka do kluczy zabieranych w podróż. Odpowiednio zabezpieczony sprzęt nie uszkodzi obudowy i zdecydowanie ułatwi przenoszenie.

Zobacz również