Jaka hulajnoga dla 3-latka?

Już od najmłodszych lat warto zachęcać swoje dziecko do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wspólne spacery na pewno będą przyjemniejsze, jeśli zabierzemy ze sobą lekką i kolorową hulajnogę. Jaka hulajnoga dla 3-latka będzie najlepsza? Dowiedzmy się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu i podarujmy naszemu dziecku wymarzony sprzęt. Z jego pomocą zacznie odkrywać świat!

Jaka hulajnoga dla dziecka?

Najważniejszym kryterium przy zakupie hulajnogi dla naszej pociechy jest wzrost dziecka. Czasem zdarza się, że nawet w pełni sprawny ruchowo maluch, jest jeszcze za niski i nie będzie prawidłowo dosięgał do drążka. Właściwa wysokość rączki powinna wynosić około 30 cm mniej niż wzrost naszej pociechy. Jeśli chcemy, żeby sprzęt służył dziecku przez kilka lat, warto kupić model z regulowanym drążkiem. Hulajnoga dla dziecka 3-letniego jest najczęściej pojazdem 3-kołowym, ale niektóre brzdące jeżdżą już na hulajnogach 2-kołowych. Wśród dziewczynek prym wiedzie hulajnoga różowa, z kolei przez chłopców najczęściej wybierana jest hulajnoga czarna z napisami.

Hulajnoga trójkołowa

Hulajnoga trójkołowa dla dzieci przeznaczona jest dla najmłodszych maluchów. Skręca się nią poprzez przechylenie drążka lub naciśnięcie na podest. Dodatkowe koło ułatwia małym miłośnikom skatingu utrzymanie równowagi. Popularnością cieszy się szczególnie hulajnoga świnka Peppa z motywem z ulubionej bajki.

Hulajnoga balansowa

Hulajnoga trójkołowa balansowa charakteryzuje się skrętnymi przednimi kołami. Urządzenie skręca pod wpływem wychylenia się dziecka. Dobrze, jeśli taki sprzęt ma nisko osadzoną platformę, wzmocniony hamulec oraz regulowaną kierownicę.

Hulajnoga z siedziskiem

Idealna dla dzieci, które dopiero nauczyły się chodzić. Hulajnoga z siodełkiem przyda się podczas dłuższych spacerów lub wyjścia po zakupy. Dzięki siedzeniu małe nóżki dziecka będą mogły odpocząć i nabrać sił na drogę powrotną. Warto sprawdzić, czy urządzenie ma możliwość demontażu siodełka. Ciekawą opcją jest także hulajnoga rowerek. Taki sprzęt można wykorzystać jako hulajnogę lub łatwo zmienić jego układ na rowerek, poprzez odwrócenie ramy do pozycji poziomej.

Hulajnoga i rowerek biegowy w jednym

Hulajnoga 2w1 to hulajnoga, która może stać się rowerkiem biegowym poprzez odwrócenie ramy „do góry nogami“. Z kolei hulajnoga 3w1 to chodzik, hulajnoga i jeździk (pchacz) w jednym. Dzieci do 2 lat najczęściej korzystają z jeździka, 2-latki z chodzika, a 3-latki z hulajnogi.  

Hulajnoga jaką wybrać?

Wśród małych fanów sportów indywidualnych uznaniem cieszy się m.in. hulajnoga Mini Micro klasyczna (maksymalne obciążenie 20 kg) i Mini Micro Deluxe (maksymalne obciążenie to 35 kg). Drugi model ma regulowaną wysokość drążka. Ciekawym produktem jest także hulajnoga Puky, gwarantująca wygodną jazdę, dzięki zastosowaniu opon wysokiej jakości. Hulajnoga Globber NTGB 440 posiada łożyska ABEC-5, zapewniające komfortowe użytkowanie oraz miękkie kółka wykonane z tworzywa PU. Polecana przez internautów jest również hulajnoga Little tikes  Lean to Turn, wyposażona w szeroką platformę oraz koła redukujące hałas.

Hulajnoga: ile kosztuje?

Ceny poszczególnych modeli najłatwiej sprawdzimy w domowym zaciszu. Poświęćmy chwilę, usiądźmy przy komputerze, wpiszmy w wyszukiwarkę hasło “hulajnoga ceny” lub “hulajnoga dziecięca ceny” i gotowe! Za najtańszy sprzęt zapłacimy około 50 zł, nieco droższe hulajnogi kosztują około 150 zł, a najdroższe – nawet kilkaset zł.  

Czy hulajnoga jest zdrowa dla dziecka?

Tak. Po pierwsze: zapewnia sport i rozrywkę na świeżym powietrzu. Po drugie: pozytywnie wpływa na rozwój psychoruchowy oraz kondycję dziecka. Po trzecie: rozwija poczucie równowagi i pomaga walczyć z nadwagą. Co więcej – jazda na hulajnodze często jest bezpieczniejszym wyborem niż rower, rolki i deskorolka.

Podczas zakupu hulajnogi warto pamiętać, żeby wyposażyć naszą pociechę również w kask oraz dziecięce ochraniacze.

Zobacz również