Gry planszowe dla dzieci od 4 lat – podpowiemy Ci, co wybrać

Każdy rodzic chce, by jego dziecko miało radosne i kolorowe dzieciństwo. Z tego powodu chętnie kupujemy maluchom nowe zabawki. Jednocześnie jednak zależy nam na tym, by gadżety te nie tylko cieszyły, ale również pomagały dziecku rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się gry planszowe. Przyjrzyjmy się więc propozycjom gier dla czterolatka. To naprawdę ciekawa zabawa dla całej rodziny!

Gdy planszowe dla dzieci od 4 lat – jak wybrać?

Zależy Ci na tym, aby znaleźć gry dla czterolatka, które spełnią oczekiwania nie tylko dziecka, ale również Twoje? Sprawdź więc, jak je wybierać.

  • Przede wszystkim postaw na propozycje, które posiadają proste reguły, zrozumiałe dla dziecka w tym wieku. Gry planszowe dla dzieci od 4 lat mają zazwyczaj informację na opakowaniu – dzięki temu możesz mieć pewność, że zawartość pudełka przypadnie Twojemu dziecku do gustu.
  • Co ważne, warto wybierać gry znanych i cenionych producentów, które są nie tylko solidnie wykonane, ale również atrakcyjne wizualnie. W przypadku gier planszowych od 4 lat warto stawiać na wyraziste kolory, które są atrakcyjne dla dziecka.

Jakie gry planszowe dla 4-latka?

Zastanawiasz się, czym powinna charakteryzować się fajna gra dla 4-latka? Warto, aby każda zabawka dla dziecka w tym wieku nie tylko bawiła, ale również rozwijała oraz pozwalała na przyjemne i łatwe przyswajanie informacji o przyrodzie, świecie, nauce. Dlatego też doskonałym wyborem są gry planszowe edukacyjne dla dzieci w wieku czterech lat. To zabawa, emocje, konieczność współdziałania, a jednocześnie sprytnie przemycone informacje, które z pewnością przydadzą się dziecku.

Warto również wybierać gry, które są dopasowane do zainteresowań dziecka. Obecnie w ofertach producentów możemy znaleźć np. gry dla dziewczynek w wieku 4 lat lub propozycje dla miłośników zwierząt czy motoryzacji. W grę idealnie dopasowaną do swoich upodobań dziecko zagra znacznie chętniej. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji, które z pewnością ucieszą Twoje dziecko.

Gra planszowa dla 4-latka – Litery i słowa

Cztery lata to wiek, w którym możemy rozpocząć już naukę czytania i pisania. Warto jednak zadbać o to, by nie były to tradycyjne, nudne lekcje. O wiele lepszym rozwiązaniem jest nauka przez wesołą zabawę. W tym pomóc może nam bajecznie kolorowa gra Litery i Słowa, która zapozna dziecko z alfabetem oraz pisownią liter i słów w przystępny, atrakcyjny sposób. Ta propozycja to również inne gry, które uczą np. figur czy też myślenia przestrzennego. Zestaw ten doskonale wpływa więc na rozwój dziecka.

Gra planszowa dla 4-latka – Cyferki

Kolejną edukacyjną propozycją, która może pomóc dziecku w nauce, jest gra Cyferki od firmy Trefl. To idealny sposób na rozpoczęcie nauki liczb i cyfr oraz podstawowych działań matematycznych. Gra jest zaprojektowana w taki sposób, by dziecko w wieku 4 lat bez trudu zrozumiało jej zasady oraz poradziło sobie z zadaniami. Zaletą gry jest również bardzo atrakcyjna oprawa graficzna.

Gra planszowa dla 4 latka – Pędzące Żółwie

Nie wszystkie gry muszą mieć walory edukacyjne. Czasem po prostu można doskonale się bawić i spędzić czas z rodziną. W tym celu warto zakupić grę Pędzące Żółwie. To prosta gra planszowa, której celem jest jak najszybsze dotarcie do mety, czyli do… grządki sałaty. Po drodze żółwie napotykają na liczne przeszkody oraz niespodzianki, dzięki którym gra jest naprawdę ciekawa i sprawia wiele radości.

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele ciekawych gier dla dzieci w wieku około 4 lat. Nie tylko bawią, ale również uczą i dostarczają wielu cennych informacji o świecie oraz współdziałania z innymi. Są to więc zabawki, których nie powinno zabraknąć w żadnym dziecięcym pokoju.

Zobacz również