Gry planszowe dla 3 latków – 8 naszych propozycji

Gry planszowe to świetny wybór. Dlaczego? Bo łączą w sobie naukę i zabawę. To pomysł na naprawdę kreatywne spędzenie czasu i doskonała zabawa dla całej rodziny w jednym. Nie można zapominać o tym, że planszówki w pozytywny sposób wpływają na rozwój dziecka. Nie od dziś wiadomo, że uczą zdrowej rywalizacji, rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Nie wiesz, które gry planszowe będą idealne dla 3-letniego dziecka? Poświęciliśmy temu zagadnieniu właśnie ten tekst!

Jak wybrać gry planszowe dla dzieci od 3 lat?

Na rynku można znaleźć wiele gier planszowych  dedykowanych młodszym dzieciom. Jednak wybierając gry planszowe od 3 lat, trzeba pamiętać o kilku rzeczach.

  • Po pierwsze: zanim zdecydujesz się na kupno danej gry, sprawdź jej opis. Na każdym opakowaniu znajduje się oznaczenie mówiące o tym, ile lat powinny mieć dzieci, dla których przeznaczona jest dana gra.
  • Po drugie: zastanów się, czy tematyka gry zainteresuje twoje dziecko. Źle dobrana gra może je tylko zniechęcić.
  • Po trzecie: warto wybrać taką grę planszową, która w przyjemny sposób połączy zabawę z edukacją, np. pomoże przyswoić kolory, liczby lub litery. Wybieraj więc gry planszowe pod kątem tego, czego chciałbyś nauczyć swoje dziecko.

Jeżeli szukasz idealnego prezentu dla swojego malucha, można warto pomyśleć właśnie o planszówkach? Tym bardziej, że popularne gry planszowe dla 3-latka to naprawdę ciekawe rozwiązania!

Jakie gry planszowe dla 3-latka?

Aby ułatwić Ci zadanie i pomóc wybrać, poniżej przedstawiamy kilka propozycji gier planszowych dla dzieci od 3 roku życia. Oto one!

Gra planszowa dla 3-latków – „Trzy małe świnki”

Gra planszowa, którą zdecydowanie możemy polecić, to „Trzy małe świnki” od firmy GRANNA. Nawiązuje ona do znanej dzieciom bajki o trzech świnkach i wilku. Składa się z dwóch wariantów i zadań o różnym poziomie trudności, dlatego z pewnością nie znudzi się szybko Twojemu maluchowi.

Gry z serii „Mały odkrywca”

Inne gry planszowe dla 3-latka, które bez wątpienia możemy zarekomendować, to serie gier planszowych firmy TREFL – „Mały odkrywca”. To tak naprawdę wiele rozwiązań, z których na pewno wybierzesz temat szczególnie interesujący twojego malucha. Do wyboru masz np. ciało człowieka, wszechświat, pory roku i wiele innych.

Gry planszowe edukacyjne dla dzieci od 3 lat

Tego typu rozwiązania są coraz częściej poszukiwane przez rodziców. Jeśli Ty również chciałbyś zainwestować w rozwój dziecka, to zdecydowanie powinny zainteresować Cię te propozycje. Jaką grę edukacyjną wybrać?

  • Firma TREFL wydała kilka gier – a każda z nich uczy Twojego dziecka czegoś innego. W ofercie znajdziemy grę „Kolory i kształty”, która nie tylko nauczy Twoje dziecko odróżniać kolory i kształty, ale także wpłynie na rozwój jego koncentracji i abstrakcyjnego myślenia.
  • W ofercie gier TREFL znajdziemy także grę „Tworzymy słowa”, która zabierze twojego malucha w świat literek.
  • Kolejną propozycją jest gra „A to było tak”, dzięki której twoje dziecko nauczy się dostrzegać zależności przyczynowo-skutkowe, a także wyćwiczy spostrzegawczość.

Gry planszowe dla 3-latki

Jak wybrać gry planszowe dla 3-latki? Doskonale sprawdzą się propozycje, które wymieniliśmy powyżej. Poza nimi producenci mogą również zaoferować następujące pozycje:

  • Szukając gry dla dziewczyn od 3 lat, trudno przejść obojętnie obok tytułu Educa Domino Frozen, czyli tradycyjnej gry domino, której przewodnim motywem są postacie z bajki Frozen – Kraina Lodu. Uwielbiają ją niemal wszystkie dziewczynki!
  • Idealną grą dla 3-latek, również z motywem księżniczek z Krainy Lodu, jest popularna gra Memo. To świetna gra pamięciowa, która ćwiczy spostrzegawczość i zapamiętywanie u dzieci.

To tylko kilka naszych najlepszych propozycji. Jeśli jednak twoje dziecko jest wielkim fanem innych bajek, w naszym sklepie na pewno znajdziesz grę planszową z odpowiednim motywem, np. Hello Kitty, Barbie czy Świnki Peppy.

Planszówki to zawsze dobry pomysł na prezent – niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem 3-letniego malucha, starszaka czy też nastolatka. A jeśli szukasz innych pomysłów na prezent, koniecznie odwiedź naszą kategorię „dziecko”. W dziale „zabawki” czeka na ciebie naprawdę dużo inspiracji!

Zobacz również