Elektrostymulator mięśni – co to takiego?

Elektrostymulacja stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, których marzeniem jest umięśniona, zgrabna sylwetka bez efektu jo-jo. Wystarczy połączyć ją z umiarkowaną ilością wysiłku fizycznego oraz zdrową, zbilansowaną dietą, by w krótkim czasie móc cieszyć się idealną figurą bez zbędnej tkanki tłuszczowej i cellulitu. Co jeszcze warto wiedzieć na temat urządzenia, jakim jest elektrostymulator mięśni?

Elektrostymulator – główne zalety

Elektrostymulatory mięśni, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystują elektryczną stymulację mięśni (w skrócie EMS) – innowacyjną technologię wykorzystującą impulsy elektryczne w celu pobudzenia skurczy mięśni. Powstała ona w latach 60. XX wieku i w krótkim czasie stała się niezwykle popularna wśród zawodowych sportowców różnych dziedzin.

Urządzenie to pracuje za nas, dzięki czemu stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na regularne wizyty na siłowni lub z różnych względów nie są w stanie się swobodnie poruszać i ćwiczyć. Mięśnie są tu stymulowane elektrycznie, co nie wymaga od nas żadnego wysiłku – jesteśmy w stanie rozwijać je, bez ich czynnego używania.

Elektrostymulator mięśni trenuje całe nasze ciało – od ramion i brzucha, aż po plecy, nogi i pośladki. Elektrostymulacja poprawia napięcie mięśni, zwiększając ich elastyczność. Pomaga również w spaleniu tkanki tłuszczowej i wymodelowaniu sylwetki. Dzięki zabiegom z użyciem takiego urządzenia poprawia się struktura oraz napięcie naszej skóry – staje się ona jędrna, a cellulit ulega znacznemu zmniejszeniu. Elektrostymulacja przyczynia się także do usprawnienia procesów przemiany materii, pobudzenia układu limfatycznego i przyspieszenia procesu oczyszczania organizmu.

Co ważne, EMS działa skuteczniej niż fizyczna aktywacja mięśni, co jest związane z faktem, że powoduje ona ich bezpośrednie i pełne skurcze. Poprawnie przeprowadzona 20 minutowa elektrostymulacja może być bardziej efektywna niż intensywny, trwający 2 godziny trening fitness.

Profesjonalny elektrostymulator mięśni pomoże nam również w powrocie do formy po kontuzji czy długotrwałej chorobie. Wzmocni on mięśnie nawet wówczas, gdy nie będziemy w stanie zrobić tego samodzielnie, dzięki czemu proces regeneracji będzie mógł być krótszy nawet o kilka tygodni.

Efekty działania elektrostymulatora mięśni są uzależnione od nas, jako że mamy tu możliwość wyboru programu stymulowania, a także określenia siły, częstotliwości i rodzaju impulsów. Stosując różne rodzaje stymulacji, będziemy w stanie poprawić wytrzymałość mięśni albo ich siłę.

Urządzenie to, o ile jest używane zgodnie z instrukcją, jest w pełni bezpieczne. Wytwarzane przez nie elektryczne impulsy są na tyle słabe, że nie są w stanie obciążyć naszego organizmu.

Ile kosztuje elektrostymulator?

Ceny elektrostymulatorów mięśni są bardzo zróżnicowane i wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych.

Jaki elektrostymulator kupić?

Godnym polecenia elektrostymulatorem jest model firmy Compex SP 4.0, który zwiększa siłę i objętość mięśni, przyspiesza regenerację i relaksuje. Poza standardowymi funkcjami, znajdziemy tutaj również szereg programów rehabilitacyjnych.

Równie ciekawie prezentuje się elektrostymulator TENS/EMS BEURER – EM 41, który łączy w sobie 3 różne urządzenia. Z jego pomocą jesteśmy w stanie przeprowadzić stymulację mięśni, terapię przeciwbólową oraz masaż i odprężenie. Urządzenie posiada 2 niezależne kanały i 30 zaprogramowanych funkcji. Znajdziemy tu także funkcję „Doktor”, która polega na indywidualnym dopasowaniu programu terapeutycznego.

Elektrostymulator mięśni to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim i łatwym wymodelowaniu sylwetki i zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Zobacz również