Drukarka HP – wybieramy model do domu!

Firma Hewlett-Packard to jeden z wiodących producentów drukarek na świecie. Oferuje ona setki produktów tego typu o różnych parametrach i cenach. Jak spośród nich wybrać odpowiednią drukarkę do użytku domowego? Sprawdźmy!

Jaka najlepsza drukarka HP do domu?

Niezależnie od tego, czy myślimy o zakupie drukarki HP czy też innego producenta, zawsze warto rozpocząć od rozpoznania własnych potrzeb. To właśnie one powinny zdefiniować, jaki rodzaj drukarki jest nam tak naprawdę potrzebny. Możliwości w tym zakresie są w praktyce trzy:

Pierwsze z proponowanych rozwiązań, czyli drukarka laserowa monochromatyczna z reguły kojarzona jest bardziej z biurem, niż domem. W praktyce jednak często bywa ona idealnym rozwiązaniem. Dotyczy to szczególnie gospodarstw, w których nie ma dzieci, względnie są one w wieku licealno-studenckim. Drukarka laserowa doskonale sprawdzi się do wydruku dokumentów, rachunków czy nawet długich tekstów pisanych, jednocześnie zapewniając niewielkie koszty obsługi i długie interwały między wymianami materiałów eksploatacyjnych. Modele atramentowe polecane są z kolei do tych domów, gdzie często będzie potrzebna opcja druku w kolorze. Jest to jedyne rozsądne rozwiązanie z racji ceny osiąganej przed laserowe drukarki kolorowe. W wielu domach, a szczególnie mieszkaniach, sprawdzić mogą się też urządzenia wielofunkcyjne. Łączą one możliwości drukarki, kopiarki i skanera, co pozwala zaoszczędzić całkiem sporo miejsca na biurku. Możliwości skanowania i druku w kolorze często są z kolei niezbędne w domu, zwłaszcza w takim, w którym spotkać można też dzieci w wieku szkolnym.  

Jaka drukarka HP do domu – przegląd modeli

Jak więc widać, w domu mogą z powodzeniem sprawdzić się różne typy drukarek. Co warte podkreślenia, odpowiedni wybór ma wpływ nie tylko na jej wartość użytkową, ale też na poniesione koszty. Obecnie na rynku można kupić drukarkę zarówno za 200, jak i nawet ponad 2000 zł. Z pewnością jednak w przypadku użytku domowego nie ma sensu wybierać najdroższych rozwiązań. Ich możliwości pozostaną niewykorzystane, a dodatkowe pieniądze zawsze się przydadzą.  

Drukarka laserowa HP LaserJet PRO M102a

Ciekawą i niedrogą drukarką laserową monochromatyczną jest model HP LaserJet M102a. Wyróżnia się ona prostą budową oraz sporą szybkością osiągającą do 23 stron na minutę. Dzięki dużej wydajności doskonale sprawdzi się ona jako urządzenie do drukowania dużej ilości stron w czarno-białej kolorystyce. Jej zaletą jest też niewysoka cena – nieprzekraczająca 300 zł.

Drukarka atramentowa HP OfficeJet PRO 7110

Dla osób potrzebujących dobrej drukarki kolorowej ciekawą opcją może być z pewnością model HP OfficeJet 7110. Co ważne, umożliwia ona także druk foto, a samo urządzenie wyposażone jest w kartę Wi-Fi, co pozwala na jego bezprzewodową obsługę. Dużą zaletą tego urządzenia są też z pewnością doskonałe parametry drukowania, pojemność tuszy oraz szybkość pracy. Na koniec warto też dodać, że drukarka ta nie należy też do zbyt drogich – jej cena to nieco ponad 400 zł.

Drukarka wielofunkcyjna HP DeskJet Ink Advantage3835

Mówiąc o urządzeniach wielofunkcyjnych wiele osób boi się, że będą one może użyteczne, ale też bardzo drogie. Praktyka pokazuje jednak, że niezłej jakości drukarki tego typu – takie jak HP DeskJet Ink 3835 kosztują niewiele więcej, niż zwykłe drukarki atramentowe. Ten konkretny model łączy w sobie możliwości skanera, kopiarki i drukarki i pozwala na całkiem sprawną pracę z wszelkiego rodzaju dokumentami czy obrazami.

Wybór drukarki do domu nie powinien być trudny – w końcu HP i inni producenci oferują bardzo szeroki wachlarz produktów. W tak dużym natłoku ofert czasem łatwo jednak się pogubić w poszukiwaniach. Dlatego też zawsze warto dobrze przemyśleć zakup i szukać produktów w różnych miejscach, a nie tylko w sklepach z komputerami.  Jedną z ciekawych opcji w tym zakresie jest platforma handlowa Arena.pl,  na której dostępnych jest mnóstwo drukarek i innych urządzeń elektronicznych HP – w doskonałych cenach!

 

Zobacz również