Drukarka Canon czy Epson?

Szukając drukarki dla siebie czy do biura nietrudno trafić na produkty firm Canon i Epson. Oczywiście oba przedsiębiorstwa na rynku są od lat i zdążyły sobie wyrobić niezłą markę. Jednak sprzęt elektroniczny której z nich jest lepszy? W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

Drukarka Canon – jakie ma zalety?

Czy warto kupować drukarkę produkowaną przez firmę kojarzoną głównie z aparatami fotograficznymi? Z całą pewnością tak! Urządzenia elektroniczne firmy Canon są od lat uznawane za jedne z najlepszych w swoich klasach, a szeroki asortyment produktów pozwala na wybór odpowiedniego rozwiązania przez każdego klienta. W ofercie firmy znajdują się zarówno drukarki nadające się typowo do użytku firmowego, jak i te przeznaczone dla gospodarstw domowych. Obejmuje ona oczywiście czarno-białe i kolorowe drukarki laserowe,  atramentowe oraz różnego rodzaju urządzenia wielofunkcyjne.

Drukarka Canon Pixma MG5750

Jednym z ciekawszych modeli tego producenta jest urządzenie wielofunkcyjne Canon MG5750. Wyróżnia się ono kompaktowymi rozmiarami i jest udanym połączeniem cech skanera i drukarki atramentowej. Na uwagę zasługuje także fakt wyposażenia tego modelu w kartę Wi-Fi, która pozwala na bezprzewodową obsługę. Konkurencyjna jest też cena tego modelu, wynosząca około 300 zł.

Drukarka Epson – co musisz o niej wiedzieć?

Mimo że japońska firma Epson jest w Europie mniej znana, niż Canon, to jej produkty z pewnością również są warte polecenia. Warto przy tym podkreślić, że przedsiębiorstwo to specjalizuje się w produkcji drukarek, a także innych urządzeń peryferyjnych – takich jak skanery czy projektory multimedialne. Obecnie w ofercie Epsona znaleźć można też szeroki wachlarz urządzeń drukujących zarówno atramentowych, jak i laserowych oraz modeli wielofunkcyjnych. Bez wątpienia pod względem jakości i trwałości należą one do jednych z lepszych na rynku i sprawdzą się z pewnością w każdym domu, jak i biurze.

Drukarka Epson EcoTank L3050

Spośród produktów marki Epson szczególnie godne uwagi są drukarki EcoTank. Wyróżniają się one zupełnie innym systemem uzupełniania tuszu bez użycia klasycznych kartridżów. Do każdego produktu tego typu dołączony jest zapas atramentu w buteleczkach, który można w każdej chwili „dolać” do pojemników w urządzeniu. Rozwiązanie takie pozwala na zdecydowane ograniczenie kosztów druku bez straty jakości. Na koniec warto też dodać, że Epson EcoTank L3050 to urządzenie wielofunkcyjne wyposażone w moduł Wi-Fi. Jak można przypuszczać, koszt nowoczesnych rozwiązań jest nieco wyższy, gdyż cena tego modelu oscyluje w granicach 700 zł. Jednak z drugiej strony różnica w cenie szybko zwróci się z racji dużo niższych kosztów eksploatacji.

Drukarka Canon czy Epson?

Więc którą drukarkę lepiej wybrać? Canon czy Epson? Ostateczna odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna – wybierz tą, która lepiej odpowiada Twoim potrzebom, a w przypadku porównywalnych produktów kieruj się ceną samego sprzętu i materiałów eksploatacyjnych. Praktyka pokazuje, że urządzenia elektroniczne produkowane przez te firmy w niewielkim stopniu różnią się jakością i długością życia. Co zresztą bardzo ważne, największe bolączki i problemy z drukarkami z reguły wynikają nie z ich „wieku” czy „jakości”, a niewłaściwego użytkowania – np. zbyt rzadkiego co prowadzi do zaschnięcia dysz czy też używania materiałów eksploatacyjnych z podejrzanych źródeł. Warto w tym miejscu też dodać, że nie istnieje też takie coś, jak drukarka „wieczna”, a nawet gdyby taka się pojawiła, to jej zakup byłby niecelowy. Wynika to bezpośrednio z rozwoju technologicznego, który sprawia, że modele uznawane obecnie za najnowsze, w ciągu dwóch/trzech lat staną się standardem, a po następnych kilku będzie je można uznać za przestarzałe. Dlatego też kupując drukarkę dla siebie należy dokładnie określić, jakie mamy wobec niej wymagania w danej chwili i bliskiej przyszłości. Pozwoli to ograniczyć koszty i kupić dokładnie taki sprzęt, jaki jest na potrzebny. A Canon i Epson to na tyle dobre i uznane firmy, że na pewno każde ich urządzenie spełni pokładane w nim nadzieje.

Jeśli szukasz drukarek czy innego sprzętu komputerowego dla siebie, to koniecznie powinieneś zapoznać się z ofertą platformy handlowej Arena.pl. Tylko na niej znaleźć można tak wiele ciekawych produktów renomowanych producentów w atrakcyjnych cenach!

 

Zobacz również