Drukarka: Canon czy Brother?

Zakup pierwszego lepszego urządzenia do drukowania bez wcześniejszego sprawdzenia parametrów może nas drogo kosztować. Dlatego poszukując drukarki do domu, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Na początku sprawdź, czy dana drukarka jest tania w eksploatacji i niezawodna. Dobrze też wiedzieć, kiedy sprawdzi się drukarka atramentowa, a kiedy lepszym wyborem będzie drukarka laserowa. W tym celu wzięliśmy pod lupę drukarki Canon i Brother.

Drukarka Canon – doskonały wybór!

Pierwszym parametrem, który znacznie zawęzi krąg poszukiwań, jest technologia druku. Która z dostępnych jest najlepsza? Mówi się, że drukarki laserowe świetnie sprawdzają się w drukowaniu dokumentów tekstowych, dlatego chcąc drukować głównie treści każda drukarka Canon działająca w oparciu o technologię laserową powinna sprostać naszym wymaganiom. Jeśli jednak chcemy drukować zdjęcia i grafiki, dobrym wyborem mogą okazać się drukarki atramentowe.

U osób mających nie do końca sprecyzowane oczekiwania względem drukarki, chcących drukować zarówno teksty, jak i grafiki, dobrze sprawdzi się wielofunkcyjna drukarka Canon, zajmująca niewiele miejsca i oferująca inteligentne opcje skanowania, drukowania i łączności. Urządzenia wielofunkcyjne tego typu umożliwiają drukowanie i kopiowanie z szybkością 20 stron na minutę. Funkcje te posiada m.in. drukarka Canon i-Sensys MF724Cdw. Tego typu drukarki Canon do drukowania zdjęć sprawdzają się wręcz doskonale.

Pojawia się jednak pytanie, jakie są ceny drukarek Canon? Wszystko zależy od funkcji, jakie oferuje urządzenie. Ceny podstawowych modeli wahają się od stu do kilkuset złotych, natomiast za bardziej zaawansowany technologicznie sprzęt trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.

Drukarka Brother – dlaczego warto?

Konkurencją dla marki Canon jest oczywiście Brother. Elektronika użytkowa tej marki jest bardzo zaawansowana technologicznie, ale też swoje kosztuje. Cena drukarki Brother oferującej podstawowe funkcje, jakie przydadzą się przeciętnemu użytkownikowi, wahać się będzie od trzystu do nawet tysiąca złotych. Atramentowe drukarki Brother często wyposażone są w system samodzielnego uzupełniania atramentu, co pozwala obniżyć koszt wydruku nawet do 1-2 groszy na stronie. Za tusze do drukarek Brother trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych, więc taka funkcja pozwoli nam sporo zaoszczędzić. Na pewno też warto zwrócić uwagę na drukarki Brother z wifi, umożliwiające zdalne przesłanie dokumentu do druku. Taką funkcję posiadają już wszystkie drukarki wielofunkcyjne Brother.

Na uznanie zasługuje drukarka Brother DCP-1610WE, skierowana do środowisk domowych i małych grup roboczych, działająca w sieci bezprzewodowej i charakteryzująca się wysoką prędkością druku i niewielkimi rozmiarami. Kompatybilne z nią są komputery różnych typów, bez względu na markę i model.

Jaka drukarka: Canon czy Brother?

W domowym zaciszu, do sporadycznego drukowania niewielkiej liczby stron lepiej sprawdzi się drukarka atramentowa. Mając większe potrzeby, np. drukowania kilkudziesięciu stron dziennie, warto rozważyć zakup drukarki laserowej. Pojawia się jednak pytanie, czy lepsze są drukarki Canon czy Brother? Niestety, nie da się jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Zarówno jeden, jak i drugi producent ma w swojej ofercie modele warte uwagi, jak i takie, za które nie warto przepłacać. Aby podjąć decyzję, czy drukarka Canon czy Brother sprawdzi się do domu lepiej, warto sprawdzić, które parametry i funkcje będą miały dla nas znaczenie, a które są tylko zbędnym dodatkiem.

Dobre drukarki i skanery można dziś nabyć już za kilkaset złotych. Oczywiście im bardziej zaawansowany sprzęt, tym wyższa cena, ale do domowego użytku często wystarczy drukarka oferująca podstawowe funkcje. Warto więc przemyśleć swój wybór, żeby nie przepłacać.

 

Zobacz również