Drewniane zabawki dla niemowląt – 5 propozycji, które pokocha każde dziecko

Drewniane zabawki, którymi bawili się nasi rodzice czy dziadkowie, po latach zapomnienia przeżywają prawdziwy renesans. Nowoczesne formy, piękne wykończenie, dbałość o detale i ogromna różnorodność propozycji sprawiają, że zabawki te zyskują z dnia na dzień coraz więcej zwolenników. Jak odnaleźć się w propozycjach zabawek dla niemowląt? Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Dlaczego drewniane zabawki dla niemowląt to dobre rozwiązanie?

Drewniane zabawki dla niemowląt to absolutny hit ostatnich sezonów. Rodzice, szukający trwałych i wartościowych zabawek dla swoich dzieci, coraz częściej zwracają się w stronę natury i wybierają wysokiej jakości produkty wykonane z drewna. Dlaczego coraz więcej osób świadomie rezygnuje z plastikowych, grających zabawek, na rzecz stonowanych i spokojnych akcesoriów z drewna?

Zabawki drewniane dla niemowląt rozwijają wyobraźnię – nie podpowiadają dziecku w jaki sposób powinno się nimi bawić i maluch sam szuka rozwiązania dla siebie. Zabawki nie nagradzają aktywności malucha dźwiękiem czy światłem, więc zabawa przebiega w harmonijny i zrównoważony sposób. Warto wspomnieć o tym, że dziecko, które nie jest w ciągu dnia narażone na nieustanną styczność z głośnymi dźwiękami czy intensywnym światłem jest spokojniejsze, łatwiej zasypia i lepiej śpi w nocy.

Drewniane zabawki dla niemowlaka – 5 naszych typów

Drewniane zabawki dla niemowlaka to wspaniała propozycja dla rodziców, którzy chcą zainwestować w rozwój malucha, ale nie są przekonani do grających i śpiewających, multisensorycznych zabawek. Poniżej przedstawiamy 8 typów zabawek dla najmłodszych, które powinny znaleźć się w każdym domu.

  1. Gryzakipomogą przetrwać bolesny okres ząbkowania. Dokładnie oszlifowane, są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Przyjemne, miękkie i ciepłe drewno sprawdzi się lepiej od popularnych plastikowych, a nawet gumowych gryzaków.
  2. Instrumenty muzycznechoć rodzice często obawiają się ich zakupu, nie chcąc skazywać się na nieustanny hałas, warto zaopatrzyć się w przynajmniej kilka podstawowych instrumentów, które doskonale wpłyną na rozwój poczucia rytmu u dziecka. Maluchy kochają instrumenty! Możemy wybierać spośród wielu różnych propozycji: marakasy, cymbałki, bębenki, terkotki, tamburyna, flety, kastaniety – przy ich użyciu możemy założyć najprawdziwszą domową orkiestrę.
  3. Zabawki do pchania z drewnazabawki do pchania i ciągnięcia są jednymi z najbardziej uwielbianych przez maluchów. Wspomagają rozwój równowagi i towarzyszą naszemu dziecku w nauce stawiania pierwszych kroków. Do wyboru mamy mnóstwo wzorów i kolorów.
  4. Zabawki edukacyjne: sortery, liczydła, przebijanki, kostki i stoliki interaktywne, przeplatanki – możliwości jest naprawdę wiele. W odróżnieniu od interaktywnych zabawek dla maluchów wykonanych z plastiku, te drewniane nie bombardują zmysłów dziecka nadmierną liczbą bodźców. Stawiają przede wszystkim na rozwój zręczności i koordynacji ruchów ręka-oko.
  5. Proste układanki: wspomagają umiejętność kojarzenia i zapamiętywania kształtów. Tablice z elementami do dopasowania, np. zwierzątkami, to zabawki, którymi mogą bawić się już 8-miesięczne maluszki.

Jeśli szukamy wyjątkowej zabawki dla swojego dziecka lub niepowtarzalnego prezentu dla zaprzyjaźnionej rodziny – pomyślmy o wyborze zabawek wykonanych z drewna. Powyższe przykłady pokazują, że w ofercie sklepów z zabawkami znajdziemy produkty nawet dla niemowlaków. Pamiętajmy o tym, że delikatne niemowlę nie potrzebuje dodatkowych bodźców w postaci intensywnego dźwięku czy migających świateł. Wybierając drewniane zabawki dla niemowląt wspieramy ich naturalny rozwój, łagodnie wprowadzając do beztroskiego świata elementy zabawy i nauki.

Zobacz również