Depilacja woskiem w domu – co musisz o niej wiedzieć?

Każda kobieta pragnie mieć gładką i miłą w dotyku skórę. Dlatego też w codziennej walce ze zbędnym owłosieniem musi uciekać się do różnych metod. Istnieje duża grupa pań, które cenią sobie samodzielną depilację woskiem. Na czym ten zabieg polega, z jakim bólem się wiąże oraz jak trwałe efekty przynosi?

Na czym polega depilacja woskiem?

Depilacja woskiem polega na usunięciu włosów poprzez wyrwanie ich ze skóry. Ważne jest usunięcie ich razem z cebulkami – to sprawia, że będą wolniej odrastać. Depilacja woskiem w domu należy do dość prostych i – co ważne – skutecznych metod uporania się ze zbędnym owłosieniem. Utrzymujące się dość długo efekty sprawiają, że pomimo pewnego dyskomfortu związanego z zabiegiem, wiele kobiet regularnie stosuje tę metodę. W przypadku kobiet najczęściej spotykana jest:

  •      depilacja woskiem nóg – jest najmniej bolesna i odczuwalna spośród wszystkich miejsc na ciele;
  •      depilacja woskiem pachy – włoski wyrastające pod pachami są dość twarde, a skóra wokół pach delikatna, dlatego depilacja musi być przeprowadzona przy użyciu dobrej jakości wosku;
  •      depilacja woskiem wąsika – skóra nad górną wargą ma niewielką powierzchnię, dlatego usuwanie zbędnego owłosienia z tej okolicy nie powinno zajmować zbyt wiele czasu.

Depilacja woskiem – jak się przygotować?

Depilację woskiem poprzedza woskowanie, czyli nałożenie ciepłego (lecz w żadnym wypadku gorącego) wosku na wybraną partię ciała. Temperaturę samego wosku warto sprawdzić jeszcze przed jego aplikacją. Pominięcie tej czynności może skończyć się poparzeniem, dlatego należy uważać. Do podgrzania wosku niezbędne jest nabycie podgrzewacza. Przed przystąpieniem do woskowania warto wziąć prysznic lub kąpiel. Następnie należy wysuszyć ciało. Nie należy wmasowywać w skórę żadnych kosmetyków.

Czy depilacja woskiem boli?

Zdecydowanie uczucie z nią związane nie należy do najprzyjemniejszych, choć poziom bólu jest w dużej mierze kwestią indywidualną. Warto pamiętać, że wosk należy nałożyć zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a plaster odrywać w odwrotnym kierunku, czyli w przeciwnym do ich wzrostu.

Depilacja woskiem – ile mm?

Aby depilacja była skuteczna i poradziła sobie z usunięciem zbędnego owłosienia, włoski powinny mieć nie mniej niż 2 mm długości. Poruszając temat usuwania włosków, można spotkać się często z pytaniem: depilacja woskiem – ile zapuszczać? Otóż najlepiej poczekać kilka dni, aby mieć pewność, że wosk poradzi sobie z wyrwaniem niechcianego owłosienia.

Depilacja woskiem – jak zrobić?

Jak przebiega depilacja woskiem krok po kroku? Na umytą i osuszoną skórę należy nanieść ciepły wosk, oczywiście przy pomocy aplikatora. Następnie na powierzchnię wosku rozprowadzonego na ciele należy nałożyć płatek do depilacji i dobrze docisnąć do skóry. Teraz szybkim zdecydowanym ruchem należy oderwać płatek – zawsze w kierunku do siebie. Czynność trzeba powtórzyć, przesuwając się kawałek po kawałku wzdłuż depilowanej partii ciała.

Jak depilować bikini woskiem?

Depilacja woskiem bikini wiąże się z uczuciem dyskomfortu. Wrażliwsze kobiety mogą odczuwać silny ból. W końcu należy pamiętać, że depilacja woskiem miejsc intymnych może podrażniać delikatną skórę i wywoływać zaczerwienienia.

Depilacja woskiem – efekty

Depilacja woskiem – jak długo się utrzymuje? Takie pytania interesują większość kobiet, które decydują się na tę metodę. W końcu nie po to znoszą dyskomfort, aby nie móc potem cieszyć się z gładkiej i przyjemnej w dotyku skóry. Generalnie efekty są bardzo dobre i utrzymują się dość długo, choć należy pamiętać, że zależą też od tego, na jaką fazę wzrostu włosa akurat się trafi. Może być tak, że na świeżo wydepilowanej skórze zaledwie po kilku dniach pojawią się włoski. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu każdy z włosów wchodzi w fazę wzrostu w swoim własnym czasie.

Co ile depilacja woskiem?

Depilację przy użyciu wosku warto dopasować do własnych preferencji i potrzeb. Zazwyczaj należy je przeprowadzać raz na 3-4 tygodnie, gdy widoczne są już odrosty.

Czy po depilacji woskiem włosy odrastają mocniejsze?

Wręcz przeciwnie – depilacja przy użyciu wosku osłabia, a nie wzmacnia owłosienie. Włos jest najczęściej wyrwany wraz z cebulką, a ona musi na nowo powstać w ciele. Dlatego też zabieg ten jest o wiele korzystniejszy niż codzienne golenie, które – za sprawą ciągłego przycinania – tylko wzmacnia niepożądane włoski, sprawiając, że z czasem odrastają mocniejsze, grubsze i twardsze.

 

Zobacz również