Co na prezent do nowego mieszkania?

Pierwsza wizyta w nowym mieszkaniu u rodziny lub przyjaciół wymaga przyniesienia upominku. Nie jest to żadna zasada, jednak w Polsce tak się przyjęło, że zaproszeni na tzw. „parapetówkę” obdarowują gospodarzy drobnym prezentem. Warto postarać się, by wybrany prezent był nie tylko ładny ale też funkcjonalny. Sprawa jest prosta, jeśli doskonale znamy gusta lokatorów, ale co kupić, gdy gospodarze są nam praktycznie obcy? Jaki sprawić im piękny, oryginalny i przede wszystkim trafny upominek do nowego mieszkania? W dalszej części artykułu znajdziesz podpowiedzi, jaki prezent kupić na parapetówkę. Zapraszamy do lektury.

Parapetówka – jaki prezent?

By wybrać trafiony prezent na nowe mieszkanie warto uważnie słuchać relacji z przebiegu urządzania mieszkania i rozpoznać upodobania lokatorów, albo między słowami wyczytać, czego jeszcze im brakuje. Jeśli nie przychodzi nam do głowy, jaki prezent na parapetówkę najlepiej kupić, pójdźmy w kategorię rzeczy funkcjonalnych, które znajdą swoje zastosowanie w każdym domu. Można też zapytać gospodarzy wprost, co chcieliby dostać, ale wtedy nici z niespodzianki. Prezent na nowe mieszkanie można również skonsultować z innymi zaproszonymi gośćmi, albo nawet wspólnie z nimi zrzucić się na jeden duży prezent.

Prezent na nowe mieszkanie – przesądy

Istnieją przesądy mówiące, że najlepszymi dniami na przeprowadzkę jest środa i sobota, nie wolno przeprowadzać się w niedzielę ani w listopadzie. Są i takie, które dotyczą prezentów, jakimi obdarowuje się ludzi świeżo po przeprowadzce. Jeden z nich mówi, że jeśli zdecydujemy się komuś z okazji parapetówki podarować noże, to utną one znajomość. Osoby przesądne powinny mieć to na uwadze podczas kupowania prezentu.

Prezent na nowe mieszkanie dla koleżanki

Prezent na parapetówkę dla dziewczyny powinien być kobiecy i ładny. Najlepiej postawić na elegancki dodatek, dzięki któremu wnętrze stanie się ładne i przytulne. Może to być koronkowy obrus na specjalne okazje lub patera na ciasto, którą będzie można wykorzystać podczas rodzinnych uroczystości i spotkań ze znajomymi. Każdą panią domu ucieszą też świece zapachowe i inne dodatki do wnętrz. Prezent na parapetówkę dla koleżanki można spersonalizować aby poczuła, że jest on tylko dla niej.

Prezent na nowe mieszkanie dla mężczyzny

A jaki kupić prezent na parapetówkę dla kolegi? Dobrym pomysłem będzie karafka szklana do whisky, która stanie się praktycznym i ładnym dodatkiem do salonu. Każdego mężczyznę ucieszy również widok dobrego trunku i akcesoriów do jego otwierania takich jak korkociąg. Jako prezent na parapetówkę dla faceta dobrze sprawdzą się rzeczy praktyczne takie jak talerze, kieliszki czy kubki, których szczególnie na początku zawsze brakuje.

Prezent na nowe mieszkanie dla pary

Na drobny upominek dla pary wybrać można wazon, do którego pani domu wstawiać będzie kwiaty od swojego wybranka lub zegar ścienny, który będzie przypominał o upływającym czasie. Jako prezent na parapetówkę dla pary dobrze sprawdzi się też waga, która w domu często się przydaje, a jej zakup zazwyczaj odkłada się na później.

Prezent na parapetówkę dla małżeństwa

Prezent na parapetówkę dla rodziny powinien być bardziej wyszukany, w szczególności, gdy para jest świeżo po ślubie. Można zainwestować w drobne AGD, które przyda się w kuchni i będzie służyć przez długie lata. Każde małżeństwo z pewnością ucieszy się więc z robota domowego, miksera lub maszynki do mięsa.

Co kupić na parapetówkę?

Oryginalny prezent na nowe mieszkanie na zawsze zapadnie w pamięć obdarowanego i będzie przypominał o osobie, od której się go otrzymało. Raczej nie sprawdzi się tutaj śmieszny prezent na nowe mieszkanie, który będzie tylko leżał na dnie szafki i do niczego się nie przyda. Jeśli już, to niech to będzie drobny upominek, który nie będzie dużo kosztował. Najlepiej postawić na uniwersalny prezent na nowe mieszkanie, na który obdarowani nie będą musieli wydawać własnych oszczędności i który będzie służył im przez długi.

Zobacz również