5 pomysłów na oryginalne łóżka dla dzieci – zachwyć swoje dziecko!

Sen to nie tylko zdrowie, ale również przyjemność. Wie o tym każdy dorosły. I wielu z nich z pewnością ma dziś do siebie żal, że nie spali wystarczająco w dzieciństwie, kiedy mogli bezkarnie wylegiwać się do południa. Znasz to z doświadczenia? My też! Dlatego przygotowaliśmy listę ciekawych łóżek dziecięcych, dzięki którym spanie już od najmłodszych lat nie będzie przykrym obowiązkiem, lecz frajdą!

Oryginalne łóżko dla dziecka – czy warto w nie zainwestować?

Sen jest niezwykle ważny dla rozwoju dziecka. Dlatego każdemu rodzicowi powinno zależeć na tym, by był on dla jego pociechy przyjemnością. Dzięki temu organizm będzie mógł się odpowiednio zregenerować po całym dniu pracy i wrażeń, a dziecko odzyska siły na kolejne długie godziny poznawania świata.

Nierzadko dzieci na początku śpią w jednym łóżku z rodzicami. Nie ma w tym nic złego. Malec czuje się wtedy bezpieczniej, a rodzice mają pewność, że przez całą noc będą mogli nad nim czuwać. Z czasem jednak wspólne spanie może stać się niewygodne i uciążliwe. Wtedy warto pomyśleć o nauce samodzielnego spania.

Niestety, nie dla wszystkich dzieci przeniesienie się do własnego łóżka we swoim pokoju będzie komfortowe. U niektórych maluchów mogą pojawić się problemy ze snem, lęk przed samodzielnym usypianiem, bez ukochanej mamy w pobliżu. Właśnie w takich przypadkach należy pomyśleć o oryginalnym, nietypowym łóżku, które okaże się dla dziecka interesujące i ułatwi mu naukę spania bez rodziców.

Łóżko dla dziecka – 5 najciekawszych propozycji

Każde dziecko jest inne i lubi co innego. Nie sposób więc znaleźć jednego uniwersalnego rozwiązanie, taki rodzaj łóżka, który zachwyciłby wszystkie pociechy. Dlatego przygotowaliśmy listę 5 najciekawszych propozycji. Bardzo możliwe, że któraś z nich przypadnie do gustu Twojemu dziecku!

Dziecięce łóżeczko-samochód

Na początek propozycja, która powinna podbić serce każdego chłopca. Przygotowanie do snu jest nudne, a we wchodzeniu pod kołdrę nie ma niczego ekscytującego? Nie lepiej wskoczyć do bolidu i zapiąć pasy przed szaloną przejażdżką do świata snów? Łóżko w kształcie auta na pewno da radę przekonać chłopca, że sen może być wspaniałą przygodą!

Dziecięce łóżeczko prawdziwej księżniczki

Oczywiście nie może zabraknąć propozycji specjalnie dla dziewczynek. Która młoda dama nie marzyła o zostaniu księżniczką i spaniu w prawdziwym pałacu? Łóżeczko księżniczki pomoże jej spełnić te marzenia.

Ale co to za łóżko królewny bez baldachimu? Jeśli chcesz, by Twoja córka poczuła się jak prawdziwa księżniczka, rozważ zakup baldachimu do łóżka. Nie tylko jeszcze bardziej pobudzi wyobraźnię, ale będzie też ciekawą dekoracją pokoju.

Łóżeczko dla dziecka z postaciami z bajek

Ważne, żeby dziecko czuło się w łóżeczku pewnie i bezpiecznie. Dobrze więc, aby miało poczucie, że znajduje się w znanej sobie i lubianej rzeczywistości. A co lubi każdy młody człowiek? Oczywiście bajki.

Łóżko z postaciami z bajek na pewno będzie miejscem, do którego dziecko będzie chętnie wracać. Poza tym znani z telewizji bohaterowie mogą dać mu poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu łatwiej będzie przyzwyczaić się do samodzielnego spania.

Dziecięce łóżeczko z dinozaurami

Dzieciństwo to także czas fascynacji dinozaurami. Oryginalne łóżeczko powinno nawiązywać do największych pasji dziecka. Jeśli więc Twoja pociecha interesuje się tymi prehistorycznymi stworzeniami, rozważ zakup dziecięcego łóżka z dinozaurami.

Takie łóżko z motywem dinozaurów to nie tylko interesujący mebel, ale także bardzo dobry punkt wyjścia do zmiany pokoju w park jurajski, w którym malec poczuje się jak ryba w wodzie.

Łóżeczko dla dziecka ze zjeżdżalnią

A gdyby połączyć łóżko z zabawką? Łóżeczko i tak jest miejscem, w którym dziecko spędza naprawdę dużo czasu, nie tylko śpiąc, ale również bawiąc się. Wyobraź sobie, ile frajdy może dać łóżko piętrowe, w którym z górnego posłania schodzi się za pomocą zjeżdżalni! Z takim udoskonaleniem łóżko na pewno szybko stanie się jednym z ulubionych miejsc malca!

Gdzie kupić oryginalne łóżko dla dziecka?

Nietypowe i oryginalne łóżka dziecięce nie są dostępne w każdym sklepie z meblami. Za pomysłowymi rozwiązaniami do pokoju dziecięcego czasem trzeba się trochę nachodzić. Na szczęście dziś z łatwością można w internecie wyszukać firmy, które na co dzień zajmują się projektami tego typu.

Niezłym rozwiązaniem jest również wizyta u stolarza i przedstawienie mu swojego pomysłu. Fachowiec nie będzie wymagał od Ciebie gotowego projektu, przygotuje go samodzielnie, w oparciu o Twoją wizję i inspirację.

Bez względu na to, na jaki sposób zdobycia oryginalnego łóżka się zdecydujesz, pamiętaj, że dziecko będzie Ci wdzięczne i z dużo większą ochotą położy się spać! Przemyśl tylko, jaki motyw będzie dla niego najbardziej odpowiedni.

Zobacz również