4 pomysły na prezent świąteczny dla dziecka!

Wybór prezentu świątecznego dla dziecka stanowi nie lada wyzwanie. Idealny upominek powinien być nie tylko oryginalny, ale przede wszystkim funkcjonalny i dopasowany do aktualnych potrzeb dziecka. Dużą popularnością cieszą się ostatnio prezenty, które przyczyniają się jednocześnie do rozwoju dziecka, zarówno fizycznego, jak i intelektualnego. Na jaki prezent świąteczny dla dziecka warto postawić w tym roku?

Pomysł na prezent świąteczny dla dziecka

Każdy rodzic z niecierpliwością wyczekuje dnia, w którym może zobaczyć zachwyt na twarzy dziecka tuż po rozpakowaniu świątecznego prezentu. Dla takich chwil warto się postarać. Poszukiwania idealnego prezentu świątecznego dla dziecka należy zatem rozpocząć możliwie najszybciej. Zamiast biegać od sklepu do sklepu, warto na samym początku zapoznać się z naszym mini przewodnikiem i wybrać coś w sam raz dla swojego malucha.

1. Kreatywne zabawki

Zabawki kreatywne już od kilku sezonów cieszą się ogromną popularnością – zwłaszcza, że niosą ze sobą dodatkową wartość edukacyjną. Pozwalają wykształcić w dziecku nowe umiejętności, a także rozwijać jego zainteresowania, zapewniając mu jednocześnie mnóstwo radości. Zabawki kreatywne można wybierać pod względem stopnia trudności, gdyż skierowane są one do dzieci w różnym wieku, a także w poszczególnych fazach rozwoju. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej zabawki, na samym początku powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy jest ona odpowiednio dopasowana do umiejętności oraz poziomu rozwoju naszego dziecka.

2. Zabawki typu “Zrób to sam”

Kolejny ciekawy pomysł na prezent gwiazdkowy dla dziecka to zabawka typu “Zrób to sam”. Dzieci uwielbiają pracę twórczą. Dzięki niej rozwijają swoją kreatywność, tworzą dzieła, które są wytworem ich wyobraźni. Jeżeli dostrzegasz w swoim dziecku potencjał designera lub konstruktora, zabawka nastawiona na rozwój zdolności logicznego myślenia lub podejmowania decyzji okaże się strzałem w dziesiątkę. W tej grupie zabawek znajdziesz między innymi popularne ostatnio puzzle 3D [Tekst: Puzzle 3D – co musisz o nich wiedzieć?].

3. Gry planszowe

Gry planszowe to tak naprawdę doskonały pomysł na prezent świąteczny nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla całej rodziny. Stanowią one źródło pozytywnych emocji, radości i wiecznego uśmiechu. Pozwalają na wspólne spędzanie czasu i służą zacieśnianiu więzi rodzinnych. Gry planszowe uczą koncentracji i cierpliwości, ale także dobrej orientacji i refleksu. Oprócz tradycyjnych gier planszowych, takich jak Eurobiznes, Monopoly czy Chińczyk, na rynku dostępne są również niezwykle ciekawe gry strategiczne, przygodowe, ekonomiczne i rodzinne, mające wiele walorów edukacyjnych.

4. Zabawki edukacyjne

Kolejną naszą propozycję na oryginalny i funkcjonalny zarazem prezent gwiazdkowy dla dziecka stanowią zabawki edukacyjne. Wśród bogatej oferty tego rodzaju zabawek znajdziemy między innymi gry logiczne, matematyczne, geograficzne, biologiczne czy nawet fizyczne. Jeżeli brak Ci pomysłu na prezent gwiazdkowy dla bardzo małego dziecka, postaw na interaktywne zabawki edukacyjne, które dzięki obecności różnego rodzaju przycisków, dźwięków i światełek jeszcze bardziej pobudzą jego zmysły.

Święta już niebawem – nie odkładaj zakupów na ostatnią chwilę! Pamiętaj, że wymarzony prezent dla Twojego dziecka wcale nie musi kosztować fortuny. Wystarczy, że trafisz w gust i upodobania swojego malucha.

Zobacz również